Türk Telekom – Anadolu Efes 84-88 Bitti

ING Basketbol süper Ligi’nin 17. Haftasında Anadolu Efes, Türk Telekom’a konuk oldu. Konu takım Anadolu Efes karşılaşmadan 86-84 galibiyet ile ayrılırken ev sahibi takım yenilgi ile sahadan ayrılmak zorunda kaldı.

Anadolu Efes, Türk Telekom galibiyeti sonrasında ligde 16’da 16 yaparak namağlup liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Başkent ekibi Türk Telekom ise bu karşılaşma ile birlikte ligdeki 8. Mağlubiyetini almış oldu.

Türk Telekom İyi Başladı

Karşılaşmaya ev sahibi takım Türk Telekom Nick Johnsın ve Dam Dekker’ın sayıları ile birlikte

Önde başladı. Anadolu Efes pota altında Bryan Dunston ve Sertaç Şanlı ile etkili olmaya çalışsa da ev sahibi ekipten Sam Dekker’in skorer oyunu ile farkı açtı ve ilk çeyreği ev sahibi takım 25-15 üstünlük ile bitirdi.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğine de avantajlı bir şekilde başlayan Türk Telekom 6-2’lik bir seri ile farkı açmaya devam etti. Skoru 31-18’e getiren ev sahibi ekibe Anadolu Efes’ten Micic ve Doğuş Balbay üç sayılık basketleri ile cevap verdi ve farkı tek hanelere kadar indirdi.

Skor 33-29 oldu. İkinci çeyreğin kalan bölümünde Kyle Wiltjer’in skorer oyunuyla farkı açan Türk Telekom ekibi soyunma odasına da 46-38’lik bir skor ile önde girmeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte Anadolu Efes toparlandı ve Rodrigue Beaubois’ın skorer oyunu ile birlikte başladı. Bu sayede aradaki farkı kapattı ve televizyon molasına 55-54 skor ile girmeyi başardı. Başa baş geçen çeyrekte ev sahibi ekip Kyle Wiltjer’in sayıları ile skor üstünlüğünü rakibine kaptırmadı. Son 10 dakikaya Türk Telekom 65-62 üstünlük ile girdi.

Son Saniyede Galibiyet Geldi

Karşılaşmanın son çeyreğinde kıran kırana bir mücadele verildi. Buğrahan Tuncer’in üç sayılık basketleri ile karşılaşmada Anadolu Efes ilk kez öne geçerken skor üstünlüğü devamlı olarak takımlar arasında değişti. Rodrigue Beabois ve Buğraha Tuncer’in hücumdaki katkısı ile son bölüme 78-84 önde girdi.

Son 54 saniyede Türk Telekom 6-0’lık bir seri yakalayarak skorda eşitlik sağladı fakat son topta sahneye Beaubois çıktı ve maç bitimine 4 saniye kala attığı basket ile Anadolu Efes’in namağlup unvanını korudu.

Karşılaşma Türk Telekom’un ev sahipliğinde Ankara Spor Salonu’nda hakemler Yener Yılmaz, Mehmet Serdar Ünal, Hüseyin Çelik’in yönetiminde oynandı. Karşılaşmada yer alan isimler;

Türk Telekom: Johnson 20, Dekker 12, Can Korkmaz 5, Samet Geyik 9, Wiltjer 23, Yiğit Özkan, Baldwin 7, Göktuğ Baş, Eric 8, Burak Gözeneli

Anadolu Efes: Moerman 10, Ahmet Buğrahan Tuncer 6, Micic 16, Anderson 5, Dunston 13, Larkin 1, Beaubois 19, Yiğitcan Saybir, Doğuş Balbay 10, Erten Gazi, Sertaç Şanlı 6