MAMAK BELEDİYESİ BASKETBOL TAKIMI GALİP GELDİ

Türkiye Basketbol Ligi 9. Haftasında, Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, Finalspor ile karşı karşıya geldi. Rakibini konuk eden Mamak Belediyesi Basketbol Takımı zorlu geçen mücadeleden 77-74 skor tablosu ile galibiyet elde eden taraf oldu.

YEŞİL-BEYAZLI TAKIMDAN ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Mamak Belediyesi Basketbol Takımı’nın, rakibi Finalspor’u, Mamak Belediyesi Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda ağırladığı çekişmeli karşılaşmada mağlup etti. Yeşil-Beyazlı takımda sergiledikleri mücadeleci performans ile dikkatleri üzerlerine çeken isimler, Anthony Lee ile Diante Watkins oldu. Mamak Belediyesi Basketbol Takımı’nın zafer elde ettiği maçta Anthony Lee, 23 sayı yaptı ve 12 ribaund aldı. Diante Watkins ise 17 sayı üreterek 5 ribaund ile mücadeleyi sürdürdü.

SON ANA KADAR KİMİN KAZANACAĞI BELLİ OLMADI

Türkiye Basketbol Ligi’nin çekişmeli maçlarının birinin daha yaşandığı Mamak Belediyesi Basketbol Takımı ile Finalspor karşılaşmasında son dakikalara kadar hangi takımın kazanacağı belli olmadı. Konuk ekip olan Finalspor, karşılaşmaya üç sayı çizgisi ile iyi başladı. Maçın ilk dakikalarında gösterdiği etkili oyun ile Finalspor, skor farkı açarak avantaj elde etti.

Mücadeleden vazgeçmeyen Yeşil-Beyazlı ekip ise cevap vermekte gecikmeyerek rakibi ile arasındaki skor farkını eşitledi. İlk çeyreğin son dakikalarına kadar skor tablosu dengede giderken Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, ilk çeyreği 21-18 skor ile önde bitirdi.

Heyecanlı karşılaşmanın ikinci çeyreğinde ise iki takım dan da karşılıklı sayılar geldi. Yeşil-Beyazlı ekibin konuğu Finalspor, etkili mücadelesi ile ikinci çeyreği üstün tamamladı. Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, 36-30 skor farkı ile soyunma odası geride gitti.

Üçüncü çeyrek ise hızlı başladı. Finalspor yakaladığı üstünlüğü sabit tutarken son bölümde Yeşil-Beyazlılar üstünlüğü eline geçirdi. Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, iyi bir seri yakalayarak üçüncü çeyreği 54-52 fark ile önde bitirmeyi başardı.

Maçın son çeyreğinde de skor farkı iki takımın sağladığı karşılıklı basketler ile dengede kaldı. Tecrübeli oyuncu Mustafa Baki’nin yağtığı kritik şutları ile Yeşil-Beyazlı ekip hücumda rakibi Finalspor’dan daha etkili oldu. Konuk ekip ise yakaladığı dış atışlar sayesinde farkın açılmasına olanak tanımadı.

Çekişmeli geçen maçta Yeşil-Beyazlıları güldüren Lee ve Watkins oldu. Maçın bitimine son 2 dakika kala Lee ve Watkins’in sayıları ile Yeşil-Beyaz ekip üstünlüğü ele geçirdi ve maçı 77-74 farkla tamamladı. Sahadan zaferle ayrılan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı oldu.