Türk Telekom: Lidere Selam Dur!

Temsilcimiz Türk Telekom FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde önemli başarılara imza atmaya devam ediyor.

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi 3. karşılaşmasında Fransız takımı Limoges’i 76-73’lük skorla geride bırakarak FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi kapsamında ikinci zaferini kazanmış oldu.

76-73 Kıran Kırana Bir Skor

Ülkemizi FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme görevini üstlenen Türk Telekom, G grubu 3. karşılaşmasında Fransız ekiplerinden Limoges’i misafir etti.

Türk Telekom maça Kamar Baldwin, Sam Dekker, Muhammed Baygül, Michael Eric, Kylie Wiltjer isimleriyle çıktı.

Maça harika başlayan temsilcimiz Türk Telekom, Sam Dekker ve Michael Eric’in yaptığı skorlarla 6-2’lik bir skor yakaladı.

Boyalı alanda etkisini gösteren Türk Telekom, karşılaşma 5 dakika geride kalırken 10-9’luk skorla maçı önde götürüyordu.

Periyot bitimine çok az bir süre kaldığında Kylie Wiltjer ve Can Korkmaz sahneye çıktı. Üçlükler ile skoru 25-21’e getiren temsilcimiz Türk Telekom aradaki farkı az da olsa açmayı başardı.

Temsilcimiz Türk Telekom 2. çeyreğe de hızlı başladı. Hücüm organizasyonlarında istediğini elde eden Türk Telekom uzun oyuncularını çok iyi kullandı.

Maçtan Bilgiler

Periyot’un tamamına bakıldığında fark 3 sayıdan aşşağı hiçbir zaman düşmedi. Devre arasına girmeden önce rüzgarı arkasına alan temsilcimiz Türk Telekom, 9 sayı farkıyla 42-33 gibi bir skorla ilk devre bitti.

Üçüncü çeyrek başladığında iyi performansını devam ettiren Başkent ekibi, farkın kapanmasını önledi. Geniş olmayan bir rotasyondan güzel verim aldığı görülen temsilcimiz Türk Telekom, kaptan Muhammed Baygül’ün liderliği ve oyun zekasıyla skor üretmeye devam etti.

Dakika 25’i gösterirken Ankara’da skor 50-42 iken Türk telekom 3. çeyreği 61-51’lik skorla önde bitirdi.

Karşılaşmanın bitişine yakın Fransız ekibi Limoges ard arda bulduğu üçlüklerle farkı eritse de karşılaşmanın sona ermesine 30 sanite kaldığında Ankara temsilcisi Türk Telekom‘un Amerika Birleşik Devletleri kökenli yıldızı Sam Dekker harika bir performans gösterdi.

son 11 saniyiede gönderdiği 3 sayılık basket ile takımını taşıyan Sam Dekker birkaç saniye sonra yaptığı top çalma sonrası Erdi Gülaslan’ı görü ve maçın sonucu böylece belli olmuş oldu.

76-73’lük skorlar tamamlanan karşılaşmada gülen taraf temsilcimiz Türk Telekom oldu.

Alınan bu galibiyet ile FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı üçüncü karşılaşmada ikinci zaferini elde etti ve zirveye oturdu. Maçta en fazla skor üreten isim ise Amerika Birleşik Devletleri kökenli Sam Dekker’di.