Halil Dervişoğlu Savaşında Cimbom Galip

Galatasaray, Beşiktaş ile girdiği transfer savaşını kazandı ve Halil Dervişoğlu Galatasaray takımına katıldı. Halil Dervişoğlu daha önce de kiralık olarak giymişti arı kırmızılı formayı ama bu kez oyuncuyu bonservisi ile birlikte transfer etti sarı kırmızılı takım. Galatasaray, İngiliz kulübüne 500 bin avro bonservis ücreti öderken oyuncu ile de 2027 yılına kadar geçerli bir sözleşme imzaladı.

Halil Dervişoğlu

Kap Açıklaması Geldi

Halil Dervişoğlu ismi bu sene Türk spor basını gündemine önce Beşiktaş ile girdi aslında. Beşiktaş kulübü Halil Dervişoğlu’nun bonservisini elinde bulunduran İngiliz kulübü Brentford ile görüşmelere başladı. Bir yandan da oyuncu işle görüşen Beşiktaş için büyük ölçüde anlaşma sağlandı haberleri yapılıyordu. Bu sırada devreye Galatasaray da girdi. Daha önce formasını giydiği ve çocukluğunda da taraftarı olduğu sarı kırmızılı takımdan da teklif alınca Halil Dervişoğlu kararını değiştirdi ve direkt olarak Galatasaray ile anlaşma sağladı. Oyuncunun Galatasaray’ı bu kadar fazla istemesi sonrası kulübü Brentford da çok direnemedi ve Galatasaray oyuncunun bonservisini 500 bin avro gibi makul bir ücretle almayı başardı.

Oyuncu ile de yapılan anlaşmanın detayları KAP bildirimi ile ortaya çıktı. Sarı kırmızılı kulübün KAP’a yaptığı anlaşma detayları şöyleydi;

Profesyonel Futbolcu Halil İbrahim Dervişoğlu ve Kulübü Brentford FC Limited ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre futbolcunun eski kulübüne net 500.000 Euro tutarında transfer ücreti ödenecektir. Futbolcu ile 2023-2024 sezonundan başlayarak 4 sezon için sözleşme imzalanmıştır. Buna göre, Futbolcumuza 2023-2024 sezonu için net 20.000.000 TL sezonluk ücret ödenecek olup, sonraki sezonlarda ödenecek ücretler TÜİK’in açıklayacağı TEFE-TÜFE oranında artış yapılarak belirlenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Halil Dervişoğlu İyi Bir Alternatif

Ülkemizde bu sene de saha içerisinde 3 Türk bulundurma zorunluluğu olacak ligde. Bu anlamda Okan Buruk, yönetimden bir Türk forvet talep etmişti. Aslında Galatasaray forvet konusunda Mauro Icardi ile kesin olarak anlaşmaya vardı ve oyuncu imzaya gelecekti ancak eşinin yaşadığı sağlık sorunları sebebi ile bu geliş ertelendi. Yine de sarı kırmızılı takım için Icardi konusu artık tamam ve Galatasaray yedek forveti için çalışmalara başlamıştı. O konuda da Cedric Bakambu ismi ön planda hala. Fakat bu iki kaliteli forvete rağmen mutlaka bir Türk forvet de istedi Okan Buruk.

Bu sezon üç kulvarda birden mücadele edecek olan sarı kırmızılı ekip her alanda bol alternatifli bir kadro kurma derdinde. Halil Dervişoğlu bu anlamda teknik direktör Okan Buruk’un elini çok güçlendirecek önemli bir alternatif oldu. Santrafor olarak oynayabildiği gibi kanat forvet ya da forvet arkası da oynayabilen milli futbolcu bazı sarı kırmızılı taraftarlarca bu senenin kilit transferi şeklinde yorumlandı.

Beşiktaş takımı oyuncu ile ilgilenmediklerini iddia etse de bu transfer ayrıca şu ana kadar sezonun en büyük transfer çalımı olarak yorumlanmakta.