Dusan Tadic Fenerbahçe’de

Transferin en hızlı takımı olan Fenerbahçe bir büyük transfere daha imza attı ve 34 yaşındaki Sırp yıldız Dusan Tadic de Fenerbahçe’ye katıldı. Fenerbahçe böylece Edin Dzeko’dan sonra bir başka dünya yıldızını daha kadrosuna katmış oldu.

Dusan Tadic

Ali Koç Gözünü Kararttı

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, başkanlığı döneminde henüz bir şampiyonluk yaşayamadı sarı lacivertli takım ile. Bu zamana kadar sayısız transfere imza atan Ali Koç pek çok teknik adamla da çalıştı ama istenilen, arzu edilen başarılar bir türlü gelmedi. 2022 – 2023 futbol sezonu Fenerbahçe’nin şampiyonluğu için uygun bir sezondu aslında. Galatasaray teknik adam ararken Fenerbahçe dünyaca ünlü Portekizli teknik adam ile bu sorununu çözmüştü. Beşiktaş ise V. Ismael ile sezona girerken transferleri de erkenden bitirip şampiyonluğun en iddialı takımı haline gelmişti ancak iki teknik adam kıyaslandığında Jorge Jesus, Fransız çalıştırıcısı V. Ismael’in kariyer olarak çok önünde bir isimdi.

Galatasaray ise geç de olsa İspanyol teknik adam. D. Torrent’in tazminat problemini çözdü ve sonrasında da Okan Buruk’u takımın başına getirdi. Okan Buruk sonrasında da transferlere el atan Galatasaray, bu alanda diğer rakiplerine kıyasla biraz geç kalmıştı sezon başında.

Transferlerini erkenden tamamlayan Beşiktaş sezona iyi girse de bu fazla uzun soluklu olmadı ve kısa süre sonra düşüşe geçti siyah beyazlı takım. Bu süreçte yükselen ise Fenerbahçe oldu. Jorge Jesus önderliğinde hem ligde hem de Avrupa’da çok iyi bir oyun oynayan Fenerbahçe üst üste aldığı puanlarla ligde zirve yürüyüşüne geçerken Avrupa’da da adından fazla söz ettiriyordu. Sonunda hem ligde hem de Avrupa’da liderliği eline aldı Fenerbahçe ne var ki bu süreçte Galatasaray da toparlandı ve Fenerbahçe’nin en büyük takipçisi oldu. Beşiktaş ise yarış dışı kaldı ve zaten ilk devrenin bitimini bile beklemeden hoca değişikliğine gitti siyah beyazlı takım.

Fenerbahçe ise ligin ilk 15 haftasını domine etse de sonrasında arkadan gelen Galatasaray‘a yakalandı ve devamında sarı kırmızılı takım liderliği aldı ve sezon sonuna kadar da bir daha liderliği bırakmayarak şampiyon oldu. Kaçan bu şampiyonluk Ali Koç’u o kadar kızdırdı ki bu sezon transfere çok agresif bir giriş yaptı Fenerbahçe takımı.

Dusan Tadic Çok Önemli Bir İsim

Yorumcuların hemen hemen hepsi Duso Tadic transferini çok kritik bir hamle olarak yorumladı. Sırp yıldızla Beşiktaş da ciddi şekilde ilgileniyordu ama Fenerbahçe araya girdi ve kısa sürede yıldız oyuncunun transferini bitirdi. Çok skorer bir isim olan Dusco Tadic aynı zamanda oyun kurucu özelliklerine de sahip. Oynadığı takımlarda doğal lider olan oyuncu bu anlamda da Fenerbahçe’ye özellikle de Edin Dzeko ile beraber çok güç katacak bir isim. Yıldız oyuncunun transferi taraftarda da büyük bir memnuniyet yarattı.