Beşiktaş Çalım Üzerine Çalım Yiyor

Transferde kendisi adına çok kötü bir sezon geçiren Beşiktaş Halil Dervişoğlu’nda Galatasaray’dan Dusan Tadic’te de Fenerbahçe’den transfer çalımı yedi. Halil Dervişoğlu transferinin ardından Tadic’te de hüsrana uğrayan Beşiktaş’ta taraftarın yönetime çok ciddi bir tepkisi var ve her geçen gün artan bu tepki yangınının üzerine adeta benzin döktü Tadic transferi.

Dusan Tadic

Halil De Tadic De Bitti Deniliyordu

Bu sezona büyük bir umutla girmişti aslında Beşiktaş taraftarı çünkü geride kalan sezonun ikinci devresinde en formda olan takımdı Beşiktaş, hatta o kadar ki Beşiktaş taraftarı eğer lig daha uzun sürse kendilerinin şampiyon olacağı iddiasındaydı geçen sezona dair. Sezona V. Ismael ile başlayan Beşiktaş, rakiplerinin hoca arayışlarına devam ettiği dönemde transferi neredeyse bitirerek girdi sezon hazırlıkları kampına. Çok başarılı bir sezon başlangıcı yapan takım devamında düşüşe geçerken diğer iki kulüp ise tam tersine performanslarını artırdılar ve liderlik yarışına girip puan farkını da açtılar.

Ligin ikinci devresi başlarken Beşiktaş çoktan hoca değişikliğine gitmiş ve Fransız teknik adam V. Ismael yerine Şenol Güneş getirilmişti. Şenol Güneş ile ligin ikinci devresinde müthiş bir çıkış yakalayan Beşiktaş şampiyonluk yarsına da ortak oldu ancak sonuç olarak ligi. 3 sırada tamamladı Beşiktaş. Buna rağmen taraftar oynanan oyundan ve ortaya konan performanstan çok memnundu. Bu sebeple bu sezona da çok umutlu ve iddialı girdi Beşiktaş taraftarı.

Şenol Güneş’e çok gücenen taraftarın yönetimden tek istediği bir iki nokta transferdi ama o transferler şu tarihe kadar bir türlü gelmedi. Halil Dervişoğlu ve Dusan Tadic isimleri uzun süre gündemdeydi Beşiktaş’ta ve hatta Halil Dervişoğlu için uçak bileti alındığı bile iddia edilmişti. Ancak bu transferde devreye Galatasaray da girdi ve kısa sürede oyuncu ile anlaşıp bonservisi ile birlikte Halil Dervişoğlu’nu kadrosuna kattı. Bu transferde Galatasaray’a yenilen siyah beyazlı takım bu transfer çalımını unutmak için Sırp yıldız Duna Tadic ismine yöneldi. Bu isim taraftarı oldukça heyecanlandırdı ve devamında tıpkı Halil Dervişoğlu’nda olduğu gibi Beşiktaş’ın Dusan Tadic ile prensipte anlaştığı haberleri paylaşıldı sosyal medyada ama Kara Kartal bu transferde de hüsrana uğradı.

Beşiktaş

Beşiktaş Taraftarının Sabrı Tükeniyor

Transfer ezeli rakiplerden yenen bu üst üste iki çalımın ardından ise Beşiktaş taraftarının tepkisi sert oldu. Sosyal medyada transferden sorumlu tüm yöneticilerden istifa talep etti Kara Kartal’ın taraftarı. Taraftarların yaptıkları açıklamalarda meselenin sadece bu iki isim olmadığı sık sık vurgulandı. Sezon başından beri transferde hüsran üzerine hüsran yaşıyor siyah beyazlı taraftarlar. Geride kalan sezonda ligin ikinci yarısında harika bir performans ortaya koyan Nathan Redmond da bu sene için ikna edilememişti. Yani yeni transfer gelmemesi kadar eldeki oyuncuların da takımda tutulamamasıydı Beşiktaş taraftarını kızdıran olay. Bu son iki transfer çalımı ise bardağı taşıran son damla oldu taraftarın gözünde.