GENÇLERBİRLİĞİ MURAT CAVCAV: HAKEMLER ADİL OLMALI

Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Murat Cavcav, Süper Ligde iç sahada 5-1 kaybettikleri Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu açıklamalarda hakemlere tepkide bulundu. Maçlara iyi hazırlandıklarını fakat bazı hakem hatalarından dolayı sonuçların aleyhlerine döndüğünü söyledi. 

Fenerbahçe maçında penaltıdan yemiş oldukları golü defalarca izlediğini ve penaltı olmadığına kanaat getirdiğini söyledi. Fakat hakemlerin bunu görmediğini en azından var hakemlerinin görmesi gerektiğini söyledi. Bu hatalı penaltıdan yenilen gol sonucunda takımının moralinin bozulduğunu ve iyi bir sonuca ulaşamadıklarını söyledi. Bundan sonraki maçlara bakacaklarını ve Kasımpaşa maçına hazırlıklar yapılması gerektiğine vurgu yaptı. Ancak hakemlerin de daha dikkatli olması gerektiğine vurgu yaptı.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI SAYIN KASAPOĞLU MAÇI TRİBÜNDEN SEYRETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Süper Lig’in 9. haftasında Gençlerbirliği ile Fenerbahçe’yi karşı karşıya getiren mücadeleye için Eryaman Stadı’na gelerek maçı tribünden takip etti. Büyük bir ilgiyle maçı takip eden sayın bakanın ve etrafındakilerin görüntüleri objektiflere yansıdı.  Bakan maç akabinde stattan ayrıldı.

CAVCAV: ANADOLU KULÜPLERİ HAKEM HATALARINA MARUZ KALIYOR

Gençlerbirliği spor kulübü Başkanı Murat Cavcav, Anadolu kulüpleri olarak çok fazla hakem hatasına maruz kaldıklarını ve bununla baş etmek zorunda olduklarını kaydetti.  Takım olarak gerek teknik ekip gerekse yönetim olarak epey emek ve çaba sarf ettiklerini ve bunun karşılığının hakem hatalarıyla yok edilmesini istemediklerini beyan etti. Fakat moral bozmamak gerektiğine de vurgu yapan başkan Cavcav önündeki diğer maçların daha iyi olacağına inandığını söyledi.

Bunun haricinde Fenerbahçe’nin iyi bir kadroya sahip olduğunu Gençlerbirliği spor kulübü olarak biz de iyi hazırlandık beyanında bulundu.  Gençlerbirliği spor kulübü Başkanı Murat Cavcav’ın bu beyanları futbola ilgili kişilerde hayal kırıklığına neden olan etkenlerdir.

Seyir zevki yüksek ve yanlış kararlarla oyunun kaderine müdahale edilmemesi gerektiği sonucuna ulaşılır. Cavcav, bundan sonra hem saha içindeki hakemlerin hem de var hakemlerinin daha dikkatli olması gerektiğine işaret etmiştir. Bu hatalar oyunun seyrini değiştirdiği gibi oyun kalitesini de düşürür ve futbolseverlerin beklentilerini karşılamayacak oyunlar ortaya çıkar.