Ankaraspor Penaltılarda Kaybetti

Ankaraspor maçı penaltılarda kaybetti. Ziraat Türkiye Kupası 4. Turun’da TFF 1. Lig ekini olan Ankaraspor, Muğlaspor karşılaşmasının normal süresi ve uzatma dakikalarında 1-1 berabere olan maç penaltı atışlarında belli oldu.  Penaltılarının sadece birini kaçıran Muğlaspor, Ankaraspor’u 4-1’lik ezici bir üstünlük ile mağlup etti.

Kullanılan 4 penaltıdan 3’ünün kale ile buluşması sonucunda Muğlaspor 4 gole imza atarken Ankaraspor’un kullandığı 3 penaltının 3’ünüde kaçırarak 1 gol ile geride kaldı. TFF 1. Lig takımı Ankaraspor, Misli.com 3. Lif temsilcisi olan Muğlaspor’a 4-1 mağlup oldu. 4-1’lik galibiyet ile bir üst tura yükselen Muğla takımının yanında maçtan mağlup ayrılan Ankaraspor ise ne yazık ki turnuvaya veda etmek zorunda kaldı.

Maçtan Detaylar

Osmanlı Stadı’nda oynan karşılaşmanın yöneticiliğini Oğuzhan Çakır, Kağan Yıldızlar, Bedirhan Soydemir ve Enver Aydın yaptı. Maçta gol atan isimler, 61. Dakikada Ankaraspor’dan Hacı Ömer Doğru, 79. Dakikada Muğlaspor’dan Burak Yılmaz’dır. Karşılaşmada sarı kart gören isimler ise, Muğlaspor’dan Nizamettin Emirhan Kılıç, Barış Sungur, Cantürk Güngör, Buğrahan Yılmaz oldu.

Karşılaşmada beraberliği bozan penaltıları atan ve atamayan isimler ise, Muğlaspor’da Barış Songur, Ömer Faruk Canbirdi, Polat Ertek penaltıyı atan isimler olurken kazanan taraf olan Muğlaspor’un penaltılarını kaçıran tek isim Emre Yıldırım oldu.

Atamayanlar; Gökhan Akkan, Mehmet Tuğrul Başkan, Hacı Ömer Doğru (Ankaraspor), Emre Yıldırım (Muğlaspor)

Tarafların İlk 11’i

Osmanlı Stadı’nda oynan ve 4-1 Muğlaspor’un üstünlüğü ile biten karşılaşmada yer alan oyuncuların listesi ise şu şekilde;

Ankaraspor takımında maçta yer alan oyuncular; Kerem Vergilier, Gökhan Akkan, Halil İbrahim Esen, Emre Can Atilla, Fatih Kızılkaya, Hacı Ömer Doğru, Furkan Eliaçık, Enes Eliaçık, Tunahan Keskin, Bulbwa, Tamer Işık. Ankaraspor takımında yer alan yedek oyuncular ise,  Berk Balaban, Barış Zeren iken takımın teknik direktörü Mustafa Özer’dir.

Karşılaşmanın diğer tarafı olan Muğlaspor’un maçta yer alan futbolcuları ise,  Nusret Can Körümdük, Bayram Enes An, Cantürk Güngör, Burak Yılmaz, Erol Aydı, Atakan Akbulut, Zeki Sinanoğlu, İbrahim İçuz, Asım Aksungur, Ömer Faruk Canbirdi, Emre Yıldırım. Takımın yedek ismi ise Serkan Polat’dı. Muğlaspor’un teknik direktörü ise Egemen Urhan idi.