EMRE GÜRAL’DAN TARAFTARA, “A’DAN Z’YE TÜM TAKIM ONLAR İÇİN SAVAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ.” AÇIKLAMASI

Süper Lig ekibinde yer alan Ankaragücü Antalya’da Milli maç arasında kamp yapıyor. Kampta yer alan takımın sevilen ve başarılı forveti Emre Güral Demirören Haber Ajansı’na (DHA) taraftarı sevindirecek açıklamalarda bulundu.

İLK KEZ TAM KADRO KAMP

Ankaragücü

Antalya kampında olan takım ilk kez tam kadro kamp yapıyor. Emre Güral bu kamp için, “Çok güzel bir fırsat, benimle birlikte çok fazla yeni oyuncu geldi. İlk kez tam kadro bir kamp geçiriyoruz. Hocalarımız için de iyi oldu. Milli takıma gidenler, hasta olanlar, sakat olanlar oldu. Şu anda kamp güzel geçiyor” dedi.

Ankaragücü şu ana kadar ligde oynadığı 6 maçta toplam 2 puan kazanarak son sırada yer alıyor. 31 yaşındaki Ankaragücü’nün hücum oyuncusu Gürel takımın ligteki konumu ile ilgili, “Ligdeki konum takıma yakışmıyor. Taraftarı da anlamak lazım. Taraftar böyle bir camiayı öyle bir sıralamada görmek istemez. Kötü olursunuz, yapamıyoruz dersiniz ama çıkan istatistiklerde en çok topla oynayan biziz, en az pozisyon veren biziz, en çok koşan takım da biziz. İstek ve arzu var. Futbol sonuç oyunu; gol atamadığınızda basit bir hatadan golü yiyorsunuz ya da atamıyorsunuz, sonrasında da sonuç gelmiyor. Oynanan oyunun tabii ki çok daha üzerine çıkabiliriz ama pozisyonları değerlendirseydik çok farklı bir pozisyonda olabilirdik” şeklinde açıklamalar yaptı.

HER TAKIMI YENEBİLİRİZ!

“Her takımı yenebiliriz.” Sözleri ile takımda yer alan oyuncuların oldukça iyi olduğunu vurguluyor. İyi bir oyuncu grubuna sahip olduklarını açıklamalarında tekrarlayan deneyimli topçu, “Bu oyunumuzun üzerine koyacağız. En çok pozisyona giren, en az pozisyon veren takımız. Bunların üzerine koyacağız. Bireysel hatalarımızı azaltacağız. Sonu gelecektir. Hücumda daha aç olmamız lazım. Herkes herkesi yenebilir. Biz Galatasaray deplasmanında daha iyi bir oyun oynadık. Sonuç üretemedik. Daha çok pozisyona girdik. Gol atamayınca da sonuç gelmiyor. Bunu düzeltmek için buradayız ve o yüzden bütün takım çalışıyor. Kötü gidişatı değiştirecek oyuncularımız var.” Dedi.

Emre Güral, Ankaragücü taraftarının takımdan beklentilerinin farkında olduklarını ve bu beklentileri yerine getirmek için terlerinin son damlasına kadar savaşacaklarını,“Taraftarı anlıyoruz ve bütün futbolcular A’dan Z’ye tüm takım onlar için savaşmaya çalışıyoruz. Sonuç gelmeyince üzülüyorlar, onlar haklı. Büyük bir camia ve beklentiler yüksek. Beklentileri karşılamak için çalışıyoruz. Terimizin son damlasına kadar taraftarımızı mutlu etmek için savaşacağız” sözleriyle anlattı.