Çin

Gençlerbirliği Futbolcusu İsyan Etti

2019 yılı sonunda Çin merkezli çıkan covid 19 durdurulamayan bir hızla dünyada ve Türkiye’de yayılmaya başladı. 11 Mart tarihinden itibaren Türkiye’de de görülmeye başlayan corona virüsü lig maçlarının da 19 Mart tarihi ile ertelenmesine sebep olmuştu. Türkiye Futbol Federasyonu lig maçlarının 12 Haziran tarihinde başlayacağını açıklamıştı.

12 Haziran tarihinde lig maçlarının başlamasının ne derece güvenli olduğu tartışılırken Süper Lig takımları başta olmak üzere futbol kulüplerinde çıkan corona virüs vakaları tedirginliği arttırdı. Ankaragücü, Beşiktaş ve Fenerbahçe corona virüsünün çıktığı takımlardan sadece birkaç tanesiydi. Ankara temsilcisi Gençlerbirliği takımında hiç pozitif vaka çıkmamasına rağmen takımın futbolcusu Flavio Ramos adeta isyan etti.

‘’Bu Şartlarda Oynamak İstemiyorum’’

Brezilyalı futbolcu corona virüsü tehlikesinin devam ettiğini ve temasın yoğun olduğu futbolun sağlık açısından tehdit oluşturduğunun bilinci ile oynamak istemediğini dile getirdi. Ramos Türkiye’de virüsün azalma seyrine girdiğinin görülmesine rağmen endişeleri olduğunu anlattı. Gençlerbirliği’nin 26 yaşındaki futbolcusu ligdeki takımlarda çıkan pozitif vakaların olması ve lig başladığında virüse yakalanma riski ardından da ailelerine bulaştırma tehlikesinin tedirginliğini arttırdığını da ifade etti. Ramos bu şartlar altında ve bu endişeler ile futbol oynamanın kolay olmayacağını söyledi.

Güncel Yazılar