Mustafa Reşit Akçay

Fuat Çapa’dan Açıklamalar

Ankaragücü kulübü teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ile ligin bitimine 6 maç kala yollarını ayırmıştı. Ligin son 6 maçında Ankara ekibinin teknik direktör İbrahim Üzülmez çalıştırmıştı. Ligi son sırada bitiren Ankaragücü İbrahim Üzülmez ile de sezon sonunda yolları ayırdı. Ankaragücü takımın yeni teknik direktörü olarak Fuat Çapa ile sözleşme imzaladı.

Fuat Çapa yönetimindeki Ankaragücü takımı ile 11 Eylül’de başlayacak olan 2020-2021 futbol sezonu için antrenmanlara başladı. Teknik direktör Fuat Çapa eylül ayında yeni sezona iyi bir başlangıç yapmak istediklerini söyledi. Fuat Çapa Ankaragücü taraftarlarının ve Ankara şehrinin kendilerinden beklenti içinde olduğunu ve bu beklentiye cevap vermek istediklerini belirtti.  

’Kamp Kadrosunu Belirleyeceğiz’’

Ankaragücü teknik direktörü öncelikle Ankaragücü’nün analizini yaptıklarını ve bu analize göre sezon hazırlıklarına başladıklarını anlattı. Fuat Çapa, Ankaragücü’nün sahip olduğu kadroyu değerlendirdiklerini kiralık futbolcuları takıma çağırdıklarını ve alt yapıdan A takıma alınacak futbolcuları belirlediklerini söyledi. Teknik adam bu değerlendirmeleri yapıp kampa katılacak futbolcuların ve kadronun bu kriterlere göre belirleneceğine de dikkat çekti. Fuat Çapa iyi bir Ankaragücü takımı kuracaklarını ve lige iyi bir başlangıç yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar