Ankaraspor’un Eski Yıldızı Adana Demirspor’da

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup’ta sergilediği performansla hayal kırıklığı yaratan ekiplerden biri olan Ankaraspor şu sıralar kendi başarısıyla değil eskiden başarılı olduğu dönemde formasını giyen oyuncularıyla gündeme geliyor. Mavi Beyazlı ekibin altyapısından yetişen veya formasını giyen isimler Süper Lig ekipleri tarafından havada kapılmaya devam edilirken bir isim daha bu kervana katılmış oldu. Sivasspor ve Antalyaspor ile adı çok ciddi bir biçimde anılan Badou N’Diaye kendisini 3 yıllığına Adana Demirspor formasına bağlayan sözleşmeye imza attı. 

Etki Bıraktı

Bu sezon TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde sergilediği performansla beklentilerin çok altında kalan Ankaraspor adına gelecek sezonun çalışmalarına başlanıldığına dair haber gelmesi gerekiyor ancak Ankara temsilcisinden ses soluk yok.

Teknik Direktör İlker Püren ile yollarını ayırdıktan sonra genç teknik adamın yerine İbrahim Çelik’i getiren Başkent temsilcisi piyasaya dair ilk adımını böyle attı ancak bu adımların ardı arkası gelmedi. Bu bağlamda taraftarları tarafından eleştirilmeye devam eden Mavi Beyazlı ekibin daha sık eski oyuncularıyla gündeme geldiği bir dönem yaşandığını söylemek mümkün.

Cebrayil Karayel, Ahmet Oğuz gibi isimler Ankaraspor altyapısında yetiştiler veya burada sergiledikleri performanslarla dikkat çektiler. Bununla birlikte basına yansıyan son haberlere bakıldığı zaman belki Ankaraspor efsanesi olarak dahi nitelendirilebilecek bir oyuncu Türkiye’ye geri dönmüş oldu.

O isimse Badou N’Diaye’den başkası değil. 2015/2016 sezonunda Norveç temsilcisi Bodo’dan 350 bin Euro karşılığında transfer edilen başarılı orta saha, 2 sezon sonra tam 7 milyon 500 bin Euro bonservis bedeli karşılığında Türk futbolunun devi Galatasaray’a transfer olmuştu.

Galatasaray aynı sezonun ara transfer döneminde oyuncuyu 18 milyon Euro gibi bir bonservis bedeliyle Stoke City’e gönderdi. Senegalli oyuncu İngiltere kariyeri süresince önce Trabzonspor sonra da Fatih Karagümrük formalarını kiralık olarak giydi ancak bu dönemlerdeki performansı ne Ankara’da ne de Galatasaray’da olduğu kadar parlak değildi.

Bununla birlikte basında yer alan haberlere göre şu sıra Yunanistan temsilcisi Aris Selanik’te forma giymeye devam eden merkez orta saha oyuncusu, geride kalan sezonun flaş takımı Adana Demirspor ile anlaşma imzaladı.

Sağ Gösterip Sol Vurdu

Öte yandan Badou N’Diaye’nin transferinin tam anlamıyla sağ gösterip sol vurmak olduğunu ifade etmek yanlış olmaz.

Zira Senegalli oyuncuyla alakalı olarak çok ciddi bir biçimde Sivasspor ilgisinden ve Antalyaspor’un da oyuncuya ilgili olduğundan bahsediliyordu. Ancak iki Kırmızı Beyazlı takım da istediklerini alamadılar ve başarılı oyuncu Adana’nın yolunu tuttu.

Benjamin Stambouli ve Gökhan İnler gibi tecrübeli orta sahaları kadrosunda barından Adana Demirspor, bu bağlamda iki oyuncusundan da istediği verimi aldığını düşünüyor olacak ki Badou N’Diaye gibi tecrübeli bir orta sahayı daha kadrosuna katmak konusunda herhangi bir sorun yaşamadı.

Bununla birlikte Ankaraspor tarafındaysa yine kavak yelleri esiyor.