Türk Telekom’da Transfer Durmuyor

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde yaşadığı hayal kırıklığının etkisini bir türlü atlatamayan Türk Telekom Basketbol, gelecek sezon aynı sıkıntıyı bir kez daha yaşamamak adına işi sıkı tutuyor. Daha şimdiden transfer döneminin en hızlı ekipleri arasına adını yazdıran Ankara temsilcisi, yine transfer haberleriyle gündeme gelmeye devam ediyor.

Gerekirse Sil Baştan

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde Play-Off aşamasına kalmayı başaramayan Türk Telekom adına bu durum unutulmayacak gibi görünüyor.

Bu bağlamda koç değişikliğine gidecek kadar gözünü karartan Ankara temsilcisi, gelecek sezon tekrar en iyi noktalarda olabilmek adına çalışmalarına devam ediyor. Mavi Beyazlı ekipte şu sıralar transfer sürecinin hareketliliği yaşanmaya devam ediyor.

Samet Geyik’i Fenerbahçe Beko’ya gönderdikten sonra transfer çalışmalarına hız kazandıran Türk Telekom Basketbol, Denizli Basket’ten bir transfer gerçekleştirdiğini açıkladı.

Bu hamlelerin üzerine kadro planlamalarına hız kesmeden devam eden Türk Telekom, yapılan resmi açıklamayla son olarak Merkezefendi Denizli Basket’te forma giyen ABD’li uzun Nate Sestina’yı transfer ettiğini açıkladı.

ABD’de NCAA’lerin önemli takımlarından Kentucky’nin formasını terleten Sestina, kolej serüveninin ardından 2021 yılında Avrupa basketboluna adım atmıştı.

Geçtiğimiz sezon Merkezefendi Denizli Basket’le toplam 30 karşılaşmada süre alan 25 yaşındaki uzun, maç başına 9.9 sayı, 4.5 ribaund, 1.5 asist ve %46’lık üçlük isabet oranıyla mücadele etmişti.

Ankaragücü’nde Bir Hafta Daha

Öte yandan Ankara’nın futbolun en üst seviyesindeki temsilcisi Ankaragücü’nde de çalışmalar son hızında devam ediyor.

Bu sezon Süper Lig’de bir kez daha boy gösterecek olmanın haklı gururunu yaşayan Ankaragücü’nde bir yandan da saha dışı çalışmalar sürüyor. Sarı Lacivertli ekipte Olağanüstü Genel Kurul yapılacaktı ve bununla alakalı tarih de belirlendi ancak bu Genel Kurul gerçekleştirilemedi.

Normal şartlar altında 25 Haziran 2022 tarihinde ATO Congresium Salonu’nda yapılması beklenen Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, üye sayısında yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenmek zorunda kaldı.

Bu bağlamda 1 haftalık süre daha veren Sarı Lacivertli kulüp, resmi sitesinden yaptığı açıklamada üyelerine seslendi ve 2 Temmuz tarihinde bir kez daha Genel Kurul toplantısı yapılacağını ve bu toplantıda üye sayısında yeterli sayının sağlanma durumunun göz önünde bulundurulmayacağına dikkat çekti.

Sarı Lacivertli ekibin mevcut Başkanı Faruk Koca’nın tekrar seçilmesine kesin gözüyle bakıldığı Genel Kurul’dan sonra çalışmaların daha da hızlanması bekleniyor.

Hem basketbolda hem de futbolda Ankaralı sporseverleri oldukça hızlı günler beklediği kesin. Türk Telekom Basketbol, Ankaragücü, Gençlerbirliği gibi temsilciler yarıştıkları alanda başarılı olabilmek adına sıkı çalışmalarına devam ediyorlar.

Bununla birlikte bilhassa Türk Telekom Basketbol’un bu sezon nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu. Ankara temsilcisi hatırlanacağı üzere Erdem Can gibi çok önemli bir ismi koç koltuğuna getirerek gelecek sezona daha iddialı başlayacağını ortaya koymuştu.