2019-2020 futbol

Ankaragücü’nde Transfer Yasağını Kaldırma Hazırlığı

Süper Lig 2019-2020 futbol sezonunu Ankaragücü son sırada tamamladı ve ligden düşmüştü. Corona virüsünün futbol kulüpleri ve spor dünyası üzerinde yarattığı olumsuz etki sonucu bu sezon ligden düşme kaldırıldı. Bu karar ile Ankaragücü Süper Ligde mücadele etmeye devam edecek. Ankaragücü Kulübü 2020-2021 futbol sezonunda başarılı bir sezon geçirmek ve ligden düşme riski taşımamak için kadrosunu transferler ile güçlendirmek istiyor. Fakat Ankaragücü’nün transfer yasağının olması bu hedefinin önünde engel olarak duruyor.

Ödemeler Yapılacak

Ankaragücü Kulübü transfer yasağını kaldırmak için gerekli çalışmaları ve görüşmeleri yapıyor. Kulüp yönetimi Tomas Heurtaux ve Alessio Cerci ile görüştü ve ayrılmaları sonucu alacakları olan bu iki futbolcuya ödeme yapılacak. İki futbolcuya ödemeleri yapıldıktan sonra uzlaşma sağlanması sonucu transfer yasağının kalkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Tomas Heurtaux ve Alessio Cerci Ankaragücü takımından ayrılmışlar ve kulüpten alacakları konusunda Ankaragücü’ne ihtarname göndermişlerdi.

Ankaragücü Kulübü transfer yasağının kalkmasına kesin gözüyle bakıyor ve transfer yasağı kalktıktan sonra yapılacak transferlerin de listesi hazırlandı. Ankaragücü’nün transfer listesinde sözleşme imzalanacak 8 futbolcu bulunuyor ve transfer yasağının kalkmasıyla imzalar atılacak.

Güncel Yazılar