Ankaragücü

Ankaragücü Düşme Bölgesinde

Süper Ligdeki Ankara Temsilcisinden biri olan Ankaragücü pazar günü oynanan maçta Sivasspor’a 1-0 yenildi. Ankaragücü’nün önceki hafta başkent derbisinde Gençlerbirliği’ne 1-0 yenilmesinden sonra Sivasspor’a da yenilmesi Ankaragücü’nde puan kayıplarına neden oldu. Süper lig sıralamasında 20 puanla 17. Sırada bulunan Ankaragücü’nün bulunduğu sıra ligden düşme sırası oluyor.

Ankaragücü’nün ligde kalan maçlarında 3 puan alması ve puan kaybı yaşamaması halinde ligde düşme riskinden kurtulabilir. Ligin ilk yarısı ve ara dönemde transfer yasağı olan ve daha sonra transfer yasağı kalkan Ankaragücü’nde transferler yapılıp kadro güçlendirildiyse de başarılı sonuçlar alınamadı.

‘’Takımdan Memnunum’’

Sivasspor maçında alınan yenilgiden sonra açıklama yapan Ankaragücü’nün teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay alınan yenilgiye bakıldığı takdirde kötü bir Ankaragücü takımı gibi görünse de takımdan ve futboldan memnun olduğunu dile getirdi. Mustafa Reşit Akçay önlerindeki lig maçı olan Beşiktaş maçına hazırlanacaklarını söyleyerek bu maçın da zor bir maç olacağını söyleyerek yakımın yetersiz olduğu düşünüldüğü takdirde bu düşünceyi saygıyla karşılayacaklarını ifade etti. Teknik direktör takıma güvendiğini ve başarılı sonuçların alınacağını da sözlerine ekledi.