Basketbol Ligi

Türk Telekom Lidere Yenildi

ING Basketbol Ligi 21. Hafta maçı olan Türk Telekom-Pınar Karşıyaka karşılaşması Ankara’da 01 Mart Pazar günü oynandı. Basketbol liginin lideri Pınar Karşıyaka deplasmanda oynadığı maçı 62-77 kazanarak puanını 39’a yükseltti ve liderliğini korudu. Türk Telekom da lig sıralamasında 21 puanla 9. Sırada yer aldı.

Maçtı Şehitlerimize Saygı Duruşu

Türk Telekom-Pınar Karşıyaka maçı başlamadan önce sporcular ve taraftarlar İdlib’de şehit düşen askerlerimiz için 1 dakika saygı duruşunda bulundular ve ardından İstiklal Marşı söylendi.

Maçın ilk dakikalarında Türk Telekom önde olsa da ilk çeyreği Pınar Karşıyaka 12-16 önde bitirdi. İkinci çeyrekte de Pınar Karşıyaka’nın üstünlüğü devam etti ve ikinci çeyrek sonunda da skor Türk Telekom üstünlüğü ile 33-36 oldu. Pınar Karşıyaka üçüncü çeyreği de 45-57 önde tamamladı ve dördüncü çeyrek sonucu da Pınar Karşıyaka’nın galibiyeti ile sonuçlandı. Maçtan 62-77 lider Pınar Karşıyaka galip ayrıldı.

İzmir Ekibi Pınar Karşıyaka Türk Telekom galibiyeti ile ligde 5 maç olan galibiyet serisini 6 maça çıkardı. Pınar Karşıyaka ve Türk Telekom 12 Şubat’ta Türkiye Kupası çeyrek final maçında Türk Telekom ile karşılaşmış ve bu maçta yenilmiş Türkiye Kupasından da elenmişti. Pınar Karşıyaka 62-77 skor ile aldığı bu galibiyet ile Türkiye Kupası maçının da rövanşını almış oldu.