Ankaragücü Büyük Hüsran Yaşadı

TFF 1.Lig’in 33’üncü haftasında kendi sahasında konuk ettiği Adanaspor karşısında net bir galibiyet alarak puan farkını sabit tutmayı başaran Ankaragücü, hafta içine denk gelen 34’üncü hafta müsabakasında çok ciddi bir kayıp yaşadı. Ligin alt sıralarında yer almasına rağmen son haftalarda yakaladığı form grafiğiyle en formda takım olarak nitelendirilen Altınordu’ya mağlup olan Ankara temsilcisi bu mağlubiyetle birlikte Ümraniyespor’un puan farkını 3’e indirmesine engel olamadı ve taraftarından tepki topladı.

Elleriyle Teslim Etti

Bu sezon TFF 1.Lig’de Ümraniyespor ile birlikte zirve yarışı veren iki takımdan biri olan Ankaragücü, iyi performansı sayesinde rakibinden koltuğu devralmış ve son haftalarda aldığı sonuçlar sayesinde 6 puanlık bir fark yakalamıştı.

Bay geçeceği 36’ıncı hafta müsabakasına kadar bu puan farkını korumayı hedefleyen Sarı Lacivertli takım adına işler hiç de iyi gitmedi. Hafta içi mesaisine denk gelen 34’üncü haftada kendi sahasında İzmir temsilcisi Altınordu’yu konuk eden Ankaragücü, kendi taraftarı önünde rakibine 3-2 mağlup olmaktan kurtulamadı.

Ümraniyespor’un da Ankara Keçiörengücü’nü mağlup etmesiyle birlikte puan farkı tekrar 3’e düşerken takımın 36’ıncı haftayı bay geçtiği dönemde Ümraniyespor’un rakibini yenmesi durumunda farkın kapanacak olması taraftarları çok kızdırdı.

Teknik direktör Mustafa Dalcı ile alakalı eleştirilerini yine sosyal medya üzerinden sıralayan Sarı Lacivertli taraftarların isyanlarında haklı oldukları kısımlar var. Bununla birlikte Başkent temsilcisi hâlâ ciddi bir avantaja sahip ancak bu avantajın değerlendirilebilmesi için Altınordu karşısında oynan performanstan çok daha iyisinin sergilenmesi gerektiği kesin.

Eren Derdiyok İsyanı

Sezon başında kadroya transfer edilen Eren Derdiyok, ilk yarıda attığı goller ve gösterdiği performansla takımı sırtlayan isimlerden biri olmuştu ancak ikinci yarıda çok kötü bir performans gösteriyor olması taraftarın dikkatlerinden kaçmadı.

Sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilerde genel olarak ismi geçen başarılı golcünün bu performansına rağmen sahada yer alıyor olması Mustafa Dalcı’nın da yine taraftarlarla karşı karşıya gelmesine neden oldu.

Bu kadar ciddi bir avantaj elde etmiş ve yarışı koparma şansı yakalamışken gelen bu mağlubiyetin hayal kırıklığı taraftarda ister istemez devam edecek. Ancak takımın hücum hattının en önemli ismi olan Eren Derdiyok’un gerçekten hiç ama hiç iyi bir performans sergileyemediği kesin.

Hatırlanacağı üzere sezonun ilk yarısında kadroda bulunan bir diğer golcü isim Nadir Çiftçi taraftar tarafından kötü tezahüratlar yapılması sonrasında takımdan ayrılmıştı. Sarı Lacivertli camianın bu kadar baskılı olmasına rağmen Dalcı’nın da golcüsünden vazgeçmiyor olması gerçekten eleştirilmeli.

Öte yandan Eren de Nadir’in gidişinden bu yana biraz da formanın garanti olmasına aldanmış olacak ki gerçekten performans açısından geriye gitti. Bu durum galibiyetler geldiği ürece herhangi bir şekilde dikkat çekmez ancak Altınordu karşısında yaşanan hayal kırıklığından sonra herkes eteğindeki taşlara dökmeye başlıyor.