Ankaragücü Bileti Kestiriyor

Geçen sezon veda ettiği Süper Lig’e derhal geri dönmeyi hedefleyen Ankaragücü, TFF 1.Lig’de verdiği başarılı mücadele sayesinde bu hedefine oldukça yaklaştı. Ligin 34’üncü haftasında küme düşmesi kesinleşen ilk takım olan Balıkesirspor karşısında sahaya çıkan Ankara temsilcisi, sahadan 2-0 galibiyetle ayrılarak çok önemli bir 3 puanı daha hanesine ekledi. Bununla birlikte Mustafa Dalcı’nın takımı geriye kalan 3 maçından tek 1 puan dahi çıkarması durumunda direkt olarak Süper Lig’e adını yazdırmayı garantileyecek.

Kara Göründü

Bu sezon TFF 1.Lig’de genel olarak oldukça başarılı bir performans sergileyen Ankaragücü, bu performansının ödülünü almaya artık oldukça yakın.

Sarı Lacivertli takım, Altınordu karşısında şoka uğradıktan sonra ligin 34’üncü haftasında son sırada yer alan ve küme düşmesi kesinleşen Balıkesirspor’a konuk oldu. Balıkesir temsilcisi karşısında çok rahat bir galibiyet almayı başaran Mustafa Dalcı’nın takımı hanesine eklediği 3 puanla birlikte artık hedefine ulaşma noktasına geldi.

Ankara temsilcisi, ligin 35’inci haftasında kendi sahasında konuk edeceği Samsunspor karşısında tek 1 puan dahi alması durumunda Süper Lig’e yükselmesi kesinleşen ilk takım olmayı başaracak. Bu bağlamda hem çok zorlu hem de çok heyecanlı bir maça çıkacak olan Dalcı ve öğrencileri, tribünleri doldurması beklenen taraftarlarına da güzel bir hediye vermeye hazırlanıyorlar.

Öte yandan takımın geriye kalan süreçte 1 puanı çıkaramamasında dahi Süper Lig’e yükselmesi ihtimali oldukça yüksek.

Bol Alternatif

Zira eğer İstanbulspor ile Bandırmaspor geriye kalan 4 maçın 4’ünü de kazanamadıkları takdirde Ankaragücü geriye kalan 3 maçından da mağlup ayrılsa bile Süper Lig’e yükselmeyi garantileyecek.

Bu açıdan çok avantajlı bir takım konumunda gözüken Ankara temsilcisi için önemli olan durumsa ligi hangi noktada bitireceği. Pek tabii ligin ilk 2 sırası direkt olarak yükseldiği için Ankaragücü hedefine ulaşmış olacak ancak bu mutluluğu şampiyonlukla taçlandırmanın hem psikolojik olarak hem de maddi olarak oldukça önemli getirileri olacaktır.

Sarı Lacivertli takım 35’inci haftada Samsunspor ile kozlarını paylaştıktan sonra 36’ıncı haftayı bay geçecek ve o hafta diğer rakiplerinden gelecek sonuçları bekleyecek. Bu haftadan sonra yeşil sahaya geri inen Ankara temsilcisi, önce Boluspor ile sonra da Ankara Keçiörengücü ile karşılaşacağı maçlardan sadece 1 puan çıkarabilmesi durumunda Süper Lig’e yükselmeyi garantileyecek.

Bu bağlamda takımın artık Süper Lig’i kesinleştirdiğini dile getirmek bile yanlış olmaz. Ancak 36’ıncı haftada takımın bay geçiyor olması ve şu an Ümraniyespor ile arasında 3 puan fark olması ciddi bir sıkıntı.

Zira takım bir anlamda şu an maç fazlasıyla 3 puan farkı açabilmiş durumda ve 36’ıncı haftada Bursaspor ile Ümraniyespor arasında oynanacak müsabakadan Kırmızı Beyazlı takımın galip ayrılması durumunda liderlik koltuğu kaptırılacak.

İşte tam da bu nedenle Mustafa Dalcı eleştirilerden kurtulamıyor.