Ankara Keçiörengücü Zirveyi Dolanacak

Bu sezon TFF 1.Lig’de iyi performanslar sergilese de lazım olan puanları almak konusunda sıkıntılar yaşayan Ankara Keçiörengücü, ligin geriye kalan 4 maçında oldukça zorlu maçlara çıkacak. Eflatun Beyazlı takım ligin 34’üncü haftasında karşı karşıya geldiği Menemenspor karşısında aldığı galibiyet sayesinde derin bir oh çekti ancak takımın geriye kalan maçlarından da en iyi sonuçları alması kesinlikle şart.

Süper Lig Adayları Karşısında

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısını küme düşme hattının içerisinde tamamlayan Ankara Keçiörengücü, ligin ikinci yarısına çok iyi bir giriş yapmayı başarmış ve üst üste puanlar sayesinde orta sıralara kadar tırmanmıştı.

Ancak bu seri ligin son dönemine gelinen bugünlerde de görülebildiği gibi gereken etkiyi yaratamadı ve Taner Taşkın’ın takımı hâlâ daha kümede kalma garantisini sağlayamadı. Bu bağlamda taraftarlarının tedirgin bir biçimde beklemekten kurtulmasını isteyen Eflatun Beyazlı takım, ligin geriye kalan 4 maçından kendine lazım olan puanları çıkarmayı hedefliyor.

Ligin geriye kalan takvimine bakıldığı zaman Ankara Keçiörengücü’nü oldukça zorlu maçların beklediği görülüyor. Menemenspor karşısında alınan galibiyet serisinde çok kritik bir eşiği atlama noktasına gelen Ankara temsilcisi, ligin 35’inci haftasında Bandırmaspor’a konuk olacak.

Balıkesir temsilcisinin son dönemlerdeki formsuzluğundan faydalanmayı hedefleyen Taner Taşkın ve öğrencileri, ligin 36’ıncı haftasında kendi sahalarında Manisa FK’yı konuk edecekler. Bir sonraki hafta yine bir Süper Lig adayı olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısına çıkacak olan Eflatun Beyazlı takım, ligin son maçında bir başka Başkent temsilcisi Ankaragücü’nü kendi sahasında konuk edeceği maçla ligi tamamlayacak.

Geriye kalan 4 maçının 3’ünü ilk 6’da yer alan takımlara karşı oynayacak olan Ankara temsilcisi için bu durum hem bir avantaj hem de bir dezavantaj yaratabilir.

Rakiplerin Durumu

Bu takımlardan Ankaragücü’nün ligin geriye kalan 3 maçından 1 puan çıkarması durumunda Süper Lig’e direkt olarak yükselmeyi garantileyeceğini ifade etmekte fayda var. Bununla birlikte Sarı Lacivertli takım Ümraniyespor ile şampiyonluk mücadelesi veriyor ve eğer bu mücadele son maça kadar uzarsa rehavete kapılma ihtimali pek yüksek gözükmüyor.

Ligin 35’inci haftasında karşı karşıya gelinecek Bandırmaspor’da bahsi geçtiği gibi kötü bir gidişat var ancak Balıkesir temsilcisi de bu durumu düzeltebilmek adına mücadele edecektir. Manisa FK söz konusu takımlar içerisinde en hedefsiz olanı gibi görünse de Siyah Beyazlı takım da oynadığı maçlarda pek çok takımın canını yaktı.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile alakalı durum ise tam olarak takımın güncel form durumuyla alakalı olacak. Erzurum temsilcisi son 4 maçında hiç kaybetmedi ve bu 4 maçta 10 puanı hanesine ekleyerek dikkat çeken bir çıkış yakaladı.

Bununla birlikte o serinin devam etmesi durumunda Ankara Keçiörengücü’nün işi hiç kolay olmayacak. Takıma gerekli olan ise maksimum odaklanmadan başka bir şey değil.