Ankara Keçiörengücü’nde İkinci Yarının Bilançosu

Bu sezon ligin ilk yarısında gösterdiği performanslar nedeniyle taraftarlarını üzüntüye boğan Ankara Keçiörengücü, ligin ikinci yarısında şahane işler çıkarmayı başardı. Başkent temsilcisi için ligin ikinci yarısında oynadığı maçlarla alakalı son maçında mağlup olmasına rağmen olumsuz ifadeler kullanmak oldukça zor. Bununla birlikte Taner Taşkın ve teknik ekibi geriye kalan maçları analiz ettikleri zaman güvenilir bir takımı karşılarında göreceklerdir.

İyi İş

2021/2022 sezonunda TFF 1.Lig’de mücadele eden 3 Ankara ekibinden biri olan Ankara Keçiörengücü, ligin ilk yarısının son maçında Ankaragücü ile karşılaştığı maçta mağlup olduğunda devreyi küme düşme hattında kapatan bir takımdı.

3’üncü sezonunu geçirdiği ligde nasıl bir performans sergileyeceği her zaman merak konusu olan Ankara Keçiörengücü, ligin ikinci yarısında tam anlamıyla ezber bozdu ve 7 maçlık yenilmezlik serisi yakalayarak kendini orta sıralara kadar atmayı başardı.

Bu bağlamda takımın ara transfer döneminde yaptığı eklemelerin direkt katkı sağlamış olmasının da çok faydalı olduğunu dile getirmek gerekir. Yeni gelen oyuncular çok kısa bir süre içerisinde diğer arkadaşlarına uyum sağladılar ve Ankara Keçiörengücü’ne seviye atlatmayı başardılar.

Oynadığı son maçta Kocaelispor karşısında sahadan 1-0 mağlup ayrılan Başkent ekibi, buna rağmen ligin ikinci yarısındaki bilançolara bakıldığında en formda ekiplerden birisi olarak tepeye yerleşmiş durumda.

Teknik Direktör Taner Taşkın takıma gerçekten ciddi katkılar sağlayan bir teknik direktör ve oyuncuların bir şeyleri yoluna koyabileceğine dair ikna kabiliyetine sahip olması Eflatun Beyazlı ekibi oldukça rahatlattı.

Gelecek

Başkent temsilcisi bir hafta ertelendiği için 18 Mart Cuma günü oynanacak maçta İstanbulspor’un konuğu olacak.

Burada Ankara Keçiörengücü için gurur verici olan durum sezonun ilk yarısında oynanan bir maç olsa İstanbulspor için oldukça rahat geçebilecek bir maçın artık zor bir rakip karşısında oynanacağına dair algının oluşturulması olacak.

Dile kolay TFF 1.Lig gibi zorlu bir ligde tam 7 maç üst üste puanlarla sahadan ayrılabilmiş olmak her takımın harcı değil. Hem üst sıralarda hem de alt sıralarda hiç beklenmedik puan kayıpların yaşandığı düşünüldüğünde takımın ne kadar iyi bir iş çıkardığını anlamak daha da kolay hale geliyor.

Taner Taşkın Ankara ekiplerinin dinamiklerini yakından bilen bir teknik adam ve bu durum genç teknik adama ciddi bir katkı sağlıyor. 20 Ekim 2021 tarihinde göreve gelen 49 yaşındaki teknik adam yaklaşık 6 ay içerisinde bambaşka bir Ankara Keçiörengücü profili yaratmayı başardı.

Bundan sonrasında artık prestij için mücadele edecek bir Ankara Keçiörengücü izleyeceğiz gibi görünüyor. Başkent ekibinin şu an hâlâ daha küme düşme hattına zirveden veya Play-Off’tan daha yakın olduğunu da unutmamak gerek.

Ancak takım 7 maçlık seride mağlup edilmesi zor bir takım olduğunu çok farklı şekillerde ortaya koydu ve bu performansla taraftarlarına güven verdi.