covid-19

Ankara Kulüplerinden Bağış Kampanyasına Destek

Corona virüsü covid-19 temas yoluyla bulaşan virüs olduğu için mecbur kalınmadıkça evden çıkılmaması ve evde kalınması uyarıları yapılıyor. Virüsün bulaşmaması ve yayılmasının durdurulması için evin en güvenli yer olduğu sıklıkla hatırlatılıyor. Corona virüsünün hayati tehdidinin yanında bulunduğumuz süreçte ve uzun vadede ekonomiye etkisinin de olumsuz olacağı gözle görülen gerçekler arasındadır.

Corona virüsü sebebiyle işini kaybeden, geçici de olsa işyerini kapatmak zorunda kalan, işinden çıkarılan ve yardıma muhtaç dar gelirli kişiler için bir yardım kampanyası başlatıldı. Biz Bize Yeteriz adlı kampanya ile toplanan bağışlar ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve corona virüsü sebebiyle işini kaybeden insanlara yardım edilecek.

Ankaragücü ve Gençlerbirliği başta olmak üzere Ankara Spor Kulüpleri de bu yardım kampanyasına destek olup bağış yaptılar.

Gençlerbirliği’nden 100 Bin TL

Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert yaptığı açıklama beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bu günlerde Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına kulüp olarak yardımda bulunacaklarını ifade etti.

Süper Ligdeki diğer Ankara temsilcisi Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav da Biz Bize Yeteriz kampanyasına kulüp olarak 100 bin TL bağış yaptıklarını bu bağış yanında bireysel olarak da bağış yapacaklarını belirtti. Murat Cavcav birlik ve beraberlik ile bu günleri atlatacağımızı söyleyerek bu süreçte fedakârca çalışan sağlık çalışanlarına da teşekkür etti.