2022 FIVB Milletler Ligi Yarı Finalinde Sırbistan-Brezilya Maçı

Uluslararası voleybol federasyonunun düzenlediği 2022 Kadınlar Milletler Ligi’nde yarı finalde mücadele eden takımlardan Sırbistan ile Brezilya eşleşti. Bu eşleşmenin kazananı finalde mücadele edecekti. Uluslararası Voleybol Federasyonu düzenlediği 2022 Kadınlar Milletler Ligi’nde yarı finalde Sırbistan Brezilya eşleşmesinde final için büyük bir mücadele sergilendi.

İlk sette Sırbistan 25-14 galibiyet elde ederken ikinci sette 25-18, üçüncü sette ise26-18 ve dördüncü sette ise 25-19 skor ile Brezilya setleri kazandı ve yarı final eşleşmesini setlerde 3-1 kazanmayı bildi. Bu galibiyetin ardından Brezilya 2022 FIVB Kadınlar Milletler Liginde finale yükselen ilk ülke oldu.

Sırbistan Brezilya Yarı Final Maçında Takımların Kadroları

Sırbistan: Drca Bojana, Lozo Sara, Aleksic Maja, Stevanovic Jovana, Bjelica Ana, Milenkovic Bojana (Lazovic Katarina, Mihajlovic Brankica, Mirkovic Sladjana, Pusic Teodora)

Brezilya: Braga Guimaraes Gabri, Da Silva Ana Carolina, Nascimento Kisy, Silva Carneiro Macris, Bergmann Julia Isabella, Gambatto Kudiess Julia (Montibeller Rosamaria, Ratzke Roberta Silva, Geraldo Teixeira Loren, Araujo Natalia)

Sırbistan – Brezilya yarı finalinden notlar

Mücadeleye Sırbistan iyi başlarken 4 1’lik Üstünlük yakaladı. daha sonra karşılıklı sayılar ile mücadele devam ederken 8 8’de eşitlik sağladı. Bu noktada tekrar direksiyona geçen Sırbistan çok iyi 1 seri yakaladı ve Brezilya karşısında farkı 21 10’a getirmeyi başardı. Brezilya karşı hamlelerde bulunsa da Sırbistan ilk seti 25 14 kazanmayı başardı.

İkinci sette karşılıklı sayılarla başlanırken 3-3 eşitlik sonrasında Sırbistan vites arttırdı ve skoru 8-4’e getirdi. Bu noktada Brezilya, Sırbistan’a iyi cevap verdi ve önce 9-9’da beraberliği yakaladı ve daha sonra skoru 10-17 yaptı. Sırbistan cevap vermeye çalışsa da setin kalanı karşılıklı sayılarla sürdü ve Brezilya 18-25 skorla seti kazanmaya başardı.

Üçüncü sette Sırbistan maça çok iyi bir başlangıç yaptı ve 6-1’lik açılış yaptı. daha sonra Brezilya cevap vermeye çalışsa da Sırbistan farkı korumayı bildi ve 14-8’e kadar seti tuttu. Daha sonra etkinliğini arttıran Brezilya bütün set boyunca geriden takip ettiği rakibini ilk kez 22-22 skorda yakaladı. Setin son bölümünde karşılıklı sayılar alınırken set uzadı ve Brezilya 24-26 skor ile seti kazandı.

Mücadelede dördüncü sette karşılıklı sayılarla başlandı. Teknik molaya 10-12 Brezilya’nın üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşünde iyice vites arttıran Brezilya skoru 12-18’e kadar getirmeyi başardı. Sırbistan sette biraz hareketlenme gösterse de Güney Amerika ekibi rakibi karşısında skoru korumayı bildi ve seti 19-25 skor ile kazandı. Setlerde durumu 1-3’e getiren Brezilya finale adını yazdıran ilk takım oldu.