Filenin Sultanları Finale Çıkamadı

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı ya da nam-ı diğer Filenin Sultanları, TVF Ankara Spor Salonu’nda 12 bin seyirci karşısında düzenlenen turnuva organizasyonunda çeyrek final maçında Tayland’ı 3’e karşı 1’lik set skorları ile mağlup etmişti. Bunun ardından ay yıldızlılar, Çin A Milli Takımını eleyerek yarı final müsabakasına çıkmaya hak kazanan İtalya ile bugün yarı final maçında karşılaştı. İtalya son Avrupa şampiyonuydu ve yine Şampiyonluk yolunda mücadele ederek Filenin Sultanlarını 3-0’lik set skorları ile mağlup etti.

Ay yıldızlılar, müsabakanın ikinci setinde nerdeyse geri dönecekti ancak alınan molanın ardından bu seti de kaybetti. En nihayetinde yarı finalde elenmiş olan A Milli Voleybol Takımımız, 17 Temmuz Pazar günü saat 15’te Sırbistan ile üçüncülük müsabakasına çıkacak.

2022 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler Ligi yarı final mücadelesinde Türkiye ile İtalya, Ankara Spor Salonu’nda karşılaştı. Türkiye’den Saliha Şahin (6), bir pozisyonda rakibiyle mücadele etti. ( Binnur Ege Gürün Koçak – Anadolu Ajansı )

Filenin Sultanları İkinci Sette Az Kalsın Dönüyordu

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi yarı final müsabakasında İtalya A Milli takımı ile karşı karşıya geldi ve sahadan mağlup ayrıldı. Giovanni Guidetti önderliğinde sahaya çıkan Filenin Sultanları, müsabakadan 3-0 mağlup ayrılarak finale çıkma hakkını kaybetti. Final müsabakasında İtalya ve Brezilya karşı karşıya gelecek. Bu karşılaşma 17 Temmuz Pazar Günü saat 18.30’da oynanacak. Öte yandan finale çıkamayan ay yıldızlılar, Sırbistan ile üçüncülük maçına 17 Temmuz Pazar günü 15.00’da karşılaşacak.

Ankara, FIVB Milletler Ligi turnuvasına bu sene ilk defa ev sahipliği yaptı. 2018’de sadece bir kere final müsabakasında mücadele gösterebilmiş olan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, bugün son Avrupa şampiyonu İtalya ile bu başarıyı 2’nci defa elde edebilmek adına karşılaştı ancak 3-0’lık skor ile mağlup oldu.

Ankara Spor Salonu’ndaki maçta ilk set iki milli takımın da karşılıklı gelen sayıları ile birlikte dengede ilerledi. Manşet hataları ve servis eksiklikleri sebebi ile 12-17 mağlup duruma gelmiş olan ay yıldızlılar, antrenör Giovanni Guidetti’nin kararı ile molaya gitti. Molanın ardından 12 bin kişilik seyircinin karşısında mücadele gösteren Filenin Sultanları, ilk seti 18-25’lik skor ile kaybetti.  

İkinci sette de aynı seviyede ilerleyen müsabaka, oyunun son kısımlarında büyük bir denge ile ilerledi. 24-24 beraberliğe ulaşan milli takımlar, maç sayısı için maçı uzattı. Mücadelenin son kısmına gelindiğinde 26-26 beraberliğe sahip olan maç, daha sonra İtalya’nın ardı ardına gelen Paola Egonu’nun sayıları ile 26-28 kaybedildi.

Üçüncü Set Son Oldu

Üçüncü ve son sette İtalya çok baskın bir şekilde müsabakayı sürdürdü ancak Filenin Sultanları çok yüksek bir savunma gösterdi ve skoru git gide birbirine yaklaştırdı. En nihayetinde skor 20-21’lik haline geldi. Bu durumdayken İtalya mola aldı ve molanın ardından yine Paola Egonu’nun skoru ilke durum 20-22’ye geldi. Durum 22-24’e geldiğinde ise Filenin Sultanları molaya gitti. Galibiyete en azından bir adım yaklaşabilmek için son bir çırpınma içerisine girmek isteyen ay yıldızlılar, yine de Egonu’nun servisine engel alamadı ve 22-25’lik son set skoru ile turnuvanın finaline katılma hakkını kaybetti. 

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, üçüncülük maçı kapsamında Sırbistan ile 17 Temmuz 15.00’da karşılaşacak.