Ziraat Bankkart Yeni Sezona Kupayla Başladı

Voleybol; bilhassa bu yılın yaz aylarında düzenlenen Tokyo Olimpiyat Oyunları ve Avrupa Şampiyonası ile beraber ülke çapında popüler oldu. Özellikle Filenin Sultanları’nın ortaya koymuş olduğu performans taraflı tarafsız herkesin takdirini topladı. Milli takım sezonunun sona ermesinin ardından lig ve Avrupa kupaları sezonu başladı.

Ancak, maçlar öncesinde geçtiğimiz sezonun lig ve Türkiye Kupası şampiyonlarının karşı karşıya geldiği Erkekler Voleybol 2021 Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçı oynandı. Ankara’da oynanan mücadelede ligimizin güçlü takımlarından Ziraat Bankkart ile Spor Toto karşı karşıya geldi.

Her anı heyecanlı bir şekilde geçen maçın galibi 3-2’lik skorla Ziraat Bankkart oldu. Gelin, bu maçta yaşananlara yakından bakalım!

Spor Toto İlk Seti Alsa da Devamını Getiremedi

Herkesin bildiği üzere Ziraat Bankkart; geçtiğimiz sezon Efeler Ligi’nde şampiyon olmuştu. Spor Toto ise Kupa Voley’i müzesine götürmeyi başarmıştı. Her iki takımın karşı karşıya geldiği Şampiyonlar Kupası’nı kimin kazanacağı merakla bekleniyordu.

Maça karşılıklı sayılar ile başlandı. Mücadeleyi bırakmayan Spor Toto; ilk seti zor da 26-24 kazanmasını bildi. Setlerde 1-0 öne geçen Spor Toto; bu üstünlüğünü ikinci sette devam ettiremedi. Ziraat Bankkart; ikinci sette birbirinden etkili servisler kullandı. İkinci seti 25-21 kazanan Bankkart; setlerde durumu 1-1’e getirmeyi başardı.

Üçüncü sette yine Ziraat Bankkart üstünlüğü söz konusu idi. Bilhassa Ter Maat ve Atanasov’un etkili oyunuyla rakibine zor anlar yaşatan Ziraat Bankkart; bu seti de 25-22 kazanmasını bildi. Setlerde 2-1 geriye düşen Spor Toto; bir şeyler yapması gerektiğinin farkındaydı. Bu yüzden, karşılaşmanın dördüncü setine asıldı. Bu seti de zor da olsa 25-22 kazanarak maçı final setine taşıdı.

Final Seti Nefesleri Kesti

Ziraat Bankkart; beşinci sete oldukça iyi başladı. Spor Toto da rakibine en iyi şekilde karşılık vermeye çalıştı. Ancak, bilhassa Ter Maat’ın performansı oyunu Bankkart lehine çevirdi. Sonuç olarak, son seti 15-12 kazanan Ziraat Bankkart; yeni sezonun ilk kupasını kazanmış oldu.

Maçın yıldızı ise Ter Maat oldu. Takımına 26 sayı kazandırdı. Spor Toto’da ise Sharifi 23 sayı aldı.