Volkan Demirel Gönülleri Fethetti

Fenerbahçe ve milli takımın eski kalecisi, Atakaş Hatayspor’un teknik direktörü Volkan Demirel ilk devrenin ortasında geçmişti Hatayspor’un başına. Depreme Hatay’da yakalananların arasında Volkan Demirel de vardı. Ve ülkemizin ardı ardına yaşadığı iki yıkıcı depremden en çok hasar gören illerden biri de Hatay oldu.

İki Büyük Deprem Üst Üste Oldu

6 Şubat Pazartesi günü sabaha karşı önce 04.17’de Gaziantep merkezli büyük bir deprem yaşadı ülkemiz. Güneşin tamamen doğması ile birlikte yaşanan felaketin üzücü sonuçları da ortaya çıkmaya başladı. Haber kanalları olay yerinden bilgiler vermeye başlamış, Türkiye’nin her yerinden insanlar deprem bölgesine yardım göndermek için organize olmaya başlamıştı ki şoke edici bir olay yaşandı ve ilk depreme çok yakın bir noktada saat 13.24’te 7.6 büyüklüğünde Kahramanmaraş merkezli ikinci bir deprem meydana geldi. İlk depremin etkisiyle hasar alan ama yıkılmayan binalar bu depremde yıkıldı ve korkunç bir manzara ile karşı karşıya kaldı Türkiye.

Ülkemizde en az 7 il, direkt olarak bu yıkıcı felaketten etkilendi. Depremden en çok zarar gören illerden biri de Hatay oldu. Türkiye topraklarına en son katılan yer olan bu güzel ilimiz kelimenin tam anlamıyla yerle bir olmuş durumda. Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel de depremin ilk saatlerinden itibaren sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Hatay’ın sembol isimlerinden biri oldu. Gözyaşları içerisinde paylaştığı yardım videosu ile milyonları ağlayan Volkan Demirel’in yardım çağrısı ülkenin her yerinden karşılık buldu.

Oyunculuk döneminde rakip takım taraftarlarınca pek de sevilmeyen bir isim olan Volkan Demirel yaşanan bu büyük trajedi sonrası büyük bir liderlik örneği gösterdi. Bireysel olarak Hatay’dan ayrılabilecek imkanlara sahip olmasına o zor durumda şehri terk etmeyen Volkan, tek tek her oyuncusuna ulaşmaya çalıştı. Ekibini almadan şehirden ayrılmayan genç teknik adamın iki oyuncusu ise ne yazık ki göçük altında kaldı. Yine Hatayspor sportif direktörünün de göçük altında kaldığı bilgisine ulaşıldı. Tüm oyuncu grubunu ve ailelerini toplayan Volkan Demirel hepsi ile birlikte İstanbul’a geldi.

Hatay şehrinde ise büyük bir dram yaşanmaya devam ediyor. Yiyecek sıkıntısı büyük ölçüde giderilmiş olsa da barınma ve hijyen şehrin hatta tüm deprem bölgelerinin en büyük sorunu olarak varlığını korumaya devam ediyor. Bölgenin ciddi miktarda mobil tuvalete ve çadıra ihtiyacı var. Ülkenin her yerinden bölgeye yardım yağması acıları bir nebze olsun hafifletse de bölgede yaşanan dramı kelimelerle ifade etmek imkansız.

Volkan Demirel

Volkan Demirel Galatasaray TV’ye Davet Edildi

İstanbul’da kendisini karşılayan gazetecilere şu an konuşacak durumda olmadığını belirterek geldikleri için hepsine teşekkür ettiğini ama açıklama için birkaç güne ihtiyacı olduğunu söylemişti. Fenerbahçe kadar diğer takım taraftarlarından da büyük takdir gören Volkan Demirel, Fenerbahçe’nin ezeli rakibi Galatasaray tarafından da Galatasaray TV’ye davet edildi.