Viktor Nelsson İçin Teklif Yağıyor

Galatasaray’ın 2022 Dünya Kupası’ndan dönen genç stoperi Danimarkalı yıldız Viktor Nelsson sarı kırmızılı takımdan ayrılabilir. Genç stoper için Avrupalı kulüpler oldukça hevesli görünüyorlar.

2022 Katar Dünya Kupası son bulmak üzere ve tüm dünyada futbolseverler artık Fransa Arjantin büyük finalini bekliyor. Bununla birlikte lig ve transfer heyecanı da başladı. Uzun süredir tüm futbolseverler sadece Dünya Kupasına ve oradaki yıldızların performanslarına kilitlenmiş durumdaydı ama şu an Dünya Kupası sadece 4 takım için devam ediyor; final oynayacak Fransa ve Arjantin; üçüncülük maçına çıkacak Fas ve Hırvatistan. Diğer tüm ülkeler kupa sonrası muhasebelerini yaptılar ve yerel liglerine odaklanmaya başladılar. Tabii ara transfer sezonunun gelmesi de heyecanı bambaşka bir noktaya taşıyor.

Viktor Nellson

Sevilla Çok Israrcı

Sezon başında Galatasaray’ın Brezilyalı stoperi Marcao’yu 12 milyon avro bedel karşılığında kadrosuna katan İspanyol kulübü Sevilla, Danimarkalı stoper konusunda da sezon başından beri istekli. Sezon başında kendisi için yapılan teklif sarı kırmızı takım tarafından kabul edilmemişti. Galatasaray hem sezon başında iki stoperinin birden değiştirmek istemedi hem de Dünya Kupası sonrası Viktor Nelsson’un piyasa değerinin daha da yükseleceğini düşünmüştü. Aslında sarı kırmızılı camianın düşündüğü gibi de oldu. Sezon başında Danimarkalı genç oyuncu için 12 13 milyon avro civarında teklif yapan Sevilla kulübünün şu an oyuncuyu kadrosuna katabilmek için bonuslarla birlikte 20 milyon avroya kadar çıkacağı söyleniyor. Sarı kırmızı taraftarlar ise Nelsson’un 25 milyon avrodan aşağıya bırakılmamasını istiyorlar.

Kulübe Sevilla tarafından resmi bir teklif gelmemiş olsa da İspanya kaynaklı haberlerde de Sevilla’nın Viktor Nelsson’u çok istediği sürekli yineleniyor.

Viktor Nellson Kimdir?

14 Ekim 1998 Danimarka doğumlu oyuncu 24 yaşında ve 1.85 boyunca. Futbola ülkesinin takımlarından FCN’de başlayan genç stoper oradan Nordsjaelland takımına transfer olmuş ve profesyonel kariyerine bu takımda başlamıştı. Buradan 2019 yılında FC Kopenhag takımına 3.6 milyon avro bonservis bedeli karşılığında transfer olmuştu. 2021 22 futbol sezonunun başında da sarı kırmızılı kulüp genç stoper için 7 milyon avro bonservis bedeli ödemişti. Danimarka milli takım formasını 8 kez giyen yıldız 2022 Dünya Kupası’nda da forma şansı buldu ve kariyerinin ilk Dünya Kupası deneyimini de yaşamış oldu.

Galatasaray‘a transfer edildiğinde bazılarınca bonservisinin yüksek olduğu iddia edilen V. Nelsson için ayrıca boyu bir stopere göre kısa yorumları da yapılmıştı ama genç yıldız önce Marcao ile uyumu sebebiyle göz doldurdu. Birbirinin çok iyi tamamlayan ikili taraftarın sevgilisi oldu adeta. Marcao’nun takımdan ayrılmasından sonra da defansın liderliğini eline alan V. Nelsson mücadelesi, yüksek konsantrasyonu ve saha içi liderlik özellikleri ile kısa sürede hakkında yapılan tüm olumsuz yorumları olumluya çevirdi ve ligin en değerli stoperlerinden biri olarak kabul edilmeye başlandı.