Übeyd Adıyaman Kimdir

Gençlerbirliği; efsane başkan İlhan Cavcav döneminde harikalar yaratan bir Ankara takımı olarak hafızalarda yer edinmiştir. Geçtiğimiz sezon da Süper Lig’de bulunan Gençlerbirliği; ligi son dört arasında tamamladığı için güncel tarih itibariyle TFF 1.Lig’de mücadele ediyor.

Gençlerbirliği; bu sezon TFF 1.Lig’de 19 maça çıktı. Bu maçların sekizinden galibiyet ile ayrıldı. İki maçı beraberlikle tamamladı. Dokuz maçtan ise yenik ayrıldı. Tüm bunlara ek olarak, 23 gol atıp 26 gol yedi. Güncel tarih itibariyle, 19 maçta topladığı 26 puanla 10. sırada olduğunu söylemeliyiz. Gençlerbirliği; ligin ikinci yarısında bir mucizeye imza atmadığı takdirde Süper Lig hayalini en azından bu sezon gerçekleştiremeyecek.

Altyapıdan yetiştirdiği ve büyük takımlara sattığı oyuncuları ile dikkat çeken Gençlerbirliği’nin kadrosunda önemli bir futbolcu bulunuyor. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de de takımın kalesini koruyan Übeyd Adıyaman; bu sezon takımının TFF 1.Lig mücadelesine en iyi şekilde katkı sağlıyor. Gelin, Übeyd Adıyaman’ın performansına yakından bakalım!

Übeyd Adıyaman Gençlerbirliği’nde Nasıl Bir Performans Gösteriyor?

2 Ekim 1997 tarihinde Malatya’da dünyaya gelmiştir. 1.94 boyu ile dikkat çeker. Geçmişte Türkiye U19 milli takımının da formasını giymiştir. Übeyd Adıyaman; 2010 yılında henüz 13 yaşındayken Gençlerbirliği’nin altyapısına transfer oldu. 2015 – 2016 sezonunun başında A takıma yükseldi. Hacettepe, Fethiyespor ve Bodrumspor gibi takımlarda kiralık oynadı.

Übeyd Adıyaman; bu sezon Gençlerbirliği formasıyla 15 maçta bin 338 dakika forma şansı buldu. Bu maçlarda kalesinde 17 gol gördü. Beş maçı gol yemeden kapattı. Bunun yanı sıra, Gençlerbirliği’nin Türkiye Kupası maçlarında yedek bekledi. Genç kaleci; daha önce de söylediğimiz gibi geçen sezon da Gençlerbirliği’nin kalesini korudu. Dört Süper Lig maçında sahada 360 dakika kaldı. Buna ek olarak, bir Türkiye Kupası mücadelesinde de kaleyi korudu. Sonuç olarak, 2020 – 2021 sezonunda beş maçta kalesinde 11 gol gördü. Yalnızca bir maçı gol yemeden tamamladı.

Übeyd Adıyaman; Gençlerbirliği’nin geçtiğimiz sezon deplasmanda Galatasaray ile oynadığı maçta takımının kalesini korudu. Ankara temsilcisi; bu maçı 6-0 kaybetti. Genç kaleci; yediği gollerin ardından bilhassa sosyal medyada çok ciddi şekilde eleştirildi. Ancak, Galatasaray gibi hücum gücü yüksek bir takım karşısında kötü bir performans göstermediğini söylemek gerekir. Bir kalecinin performansının takım arkadaşlarının formuyla da yakından alakalı olduğu unutulmamalıdır.

Genç Kaleci Gençlerbirliği Dışında Hangi Takımlarda Forma Giydi?

1997 doğumlu kaleci; daha önce de ifade ettiğimiz gibi Gençlerbirliği dışında farklı takımlarda da forma giydi. Hacettepe formasıyla 19 maça çıktı. Bu maçlarda kalesinde 14 gol gördü. Fethiyespor formasıyla 15 maçta 12 gol yedi. Bodrumspor formasıyla da 8 maça çıkabildi. Bu maçlarda da sekiz gol yedi.

Übeyd Adıyaman; performansını arttırdığı takdirde önümüzdeki yıllarda Süper Lig’de forma giyebilir.