Türkiye A Milli Takım Kadrosu

Türkiye A Milli Futbol Takımı 25 Mart Cumartesi günü Türkiye saati ile 20.00’de Ermenistan ile deplasmanda karşılaşacak ve bu önemli maç TRT 1’den naklen yayınlanacak. Sonrasında ise 28 Mart Salı günü Türkiye’de Hırvatistan ile karşı karşıya gelecek Türkiye A Milli Futbol Takımı. Bu iki maç için Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stephan Kuntz bu iki maç için aday kadroyu açıkladı.

Türkiye A Milli

Türkiye A Milli Takımına Alınan Oyuncular

KALECİLER: Altay Bayındır, Fehmi Mert Günok, Uğurcan Çakır

DEFANS: Mehmet Zeki Çelik, Onur Bulut, Abdülkerim Bardakcı, Cenk Özkacar, Çağlar Söyüncü, Merih Demiral, Ozan Kabak, Samet Akaydin, Tayyip Talha Sanuç, Eren Elmalı, Ferdi Kadıoğlu

ORTA SAHA: Abdülkadir Ömür, Barış Alper Yılmaz, Cengiz Ünder, Arda Güler, Hakan Çalhanoğlu, İsmail Yüksek, Mehmet Can Aydın, Orkun Kökçü, Salih Özcan, İrfan Can Kahveci, Kerem Aktürkoğlu,

FORVET: Cenk Tosun, Enes Ünal, Umut Nayir

Kadroya davet alan isimlerden Galatasaray’da forma giyen Abdülkerim Bardakçı, Almanya’da Schalke 04 forması giyen Mehmet Can Aydın ve Ümraniyespor’un forveti Mehmet Umut Nayir ilk kez milli takım heyecanını yaşayan isimler. Mehmet Can Aydın, alt yaş kategorilerinde Almanya forması giyen bir isim olsa da A Milli Takım tercihini Türkiye’den yana kullandı.

Seçilen oyuncular 19 Mart Pazar günü saat 18.00’den itibaren TFF‘nin Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde toplandı. 20 Mart Pazartesi günü ise Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, EURO 2024 Elemeleri ve kampın başlangıcına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Aynı gün ilk antrenmanını yapan oyuncularımız Ermenistan ile deplasmanda karşılaşacakları maç için 24 Mart Cuma günü Türk Hava Yolları’na ait uçakla Ermenistan’ın başkenti olan Erivan’a gidecek.

Prosedür gereğince A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ve bir futbolcu, 24 Mart Cuma günü ülkemiz saati ile 17.15’te Ermenistan maçına ev sahipliği yapacak Republican Stadı’nda basın toplantısı düzenleyecek ve sonrasında da saat 18.00’de bu statta bir antrenman yapacak milli takım. Bu millilerin bu maç özelindeki son antrenmanı olacak ve ertesi gün de aynı stadyumda Ermenistan ile karşı karşıya gelecek ay yıldızlı ekibimiz.

Avrupa Şampiyonası Eleme Maçları

A Milli Takım, Ermenistan karşılaşmasının ardından aynı gün Türk Hava Yolları’na ait uçakla Erivan’dan Bursa’ya geçecek. Yine prosedür gereği A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ve aday kadrodan bir oyuncu, 27 Mart Pazartesi günü saat 16.15’te Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda bir basın toplantısı düzenleyecek. Maç öncesi son antrenmanı yine Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda yapacak olan takımımız 28 Mart Salı günü Türkiye saati ile 21.45’te Hırvatistan ile karşı karşıya gelecek ve bu maç da TRT 1’den canlı olarak yayımlanacak.

Avrupa Şampiyonası elemelerinde D grubunda yer alan Türkiye, Ermenistan, Hırvatistan, Galler ve Letonya ile karşılaşacak grup aşamasında.