Türk Telekom Galatasaray NEF’e Mağlup Oldu

ING Basketbol Süper Ligi heyecanında normal sezonun son haftasında birbirinden çekişmeli maçlar oynandı. Sonucu en çok merak edilen maçlardan birisi de Türk Telekom – Galatasaray NEF mücadelesi idi. Koç değişikliğinin ardından toparlanan ve ilk üçe girmek isteyen Galatasaray NEF; ligin güçlü kadroya sahip takımlarından birisi olarak bilinen Türk Telekom ile karşı karşıya geldi.

Ankara Spor Salonu’ndaki Maça İlgi Bir Hayli Fazlaydı

7 Mayıs 2022 Cumartesi gününün programında yer alan maçın başlama saati 19.00 idi. Ankara Spor Salonu’ndaki maça ilgi zannedilenden çok daha fazlaydı. Ankaralı taraftarlar; takımlarını desteklemek adına Ankara Spor Salonu’nu doldurmuşlardı.

Türk Telekom; Galatasaray NEF’in gücünün farkındaydı. Ancak, yine de saha ve seyirci avantajını kullanarak bu maçı kazanmak istiyordu.

Türk Telekom Galatasaray Karşısında Varlık Gösteremedi

Yeni antrenörü ile iyi bir hava yakalayan ve üst üste galibiyetler almayı başaran Galatasaray NEF; Türk Telekom’u da yenmeyi hedefliyordu. Sarı kırmızılı takım; deplasmanda olmasına rağmen maça çok iyi bir başlangıç yaptı. Hem savunmada hem de hücumda derli toplu bir görüntü çizdi. İlk periyodu 23-16 önde tamamladı.

Türk Telekom; ikinci periyotta toparlanmış gibiydi. Rakibi ile başa baş bir mücadele sergileyen Ankara ekibi; yine de farkı kapatmayı beceremedi. Galatasaray; soyunma odasına 43-35 önde gitti. Üçüncü periyotta üstün olan taraf yine Galatasaray NEF idi. Üst üste sayılar bularak rakibini bunaltan Galatasaray; periyodu 76-54 önde tamamladı. Türk Telekom; sarı kırmızılı takım karşısında varlık gösteremedi. Son periyoda umutsuz bir şekilde gitti. Dördüncü periyotta da değişen bir şey yoktu. Galatasaray NEF; rölantide bir oyun sergiledi. Ona rağmen farkı arttırmayı başardı. Sonuç olarak, maçı da 97-67 kazandı.

Türk Telekom; güçlü rakibinden otuz fark yiyerek kendisini desteklemeye gelen taraftarlarını bir hayli üzdü.

Maçın En Skorer İsimleri Kimler Oldu?

türk telekom

Türk Telekom’da Perez’in attığı 22 sayı ile maçın en skorer ismi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, Dawkins de maçı 14 sayı ile tamamladı. Dorukhan Engindeniz dokuz sayı ile takımına katkıda bulundu.

Galatasaray NEF; maçın başından sonuna kadar harika bir oyun sergiledi. Sadık Emir Kabaca maçı 16 sayı ile tamamladı. N’dour 15, Canaan 13, Blackshear 13, Trimble ise 10 sayı kaydetti.

Türk Telekom Ligi Kaçıncı Sırada Tamamladı?

Ankara ekibi; ING Basketbol Süper Ligi’ni ilk sekiz içerisinde tamamlamak istiyordu. Bu sayede, en azından çeyrek finale kalmayı hedefliyordu. Fakat, işler yolunda gitmedi.

Telekom Spor; bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde toplam 30 maça çıktı. Bu maçların yalnızca 12’sini kazanabildi. 18 maçtan yenilgiyle ayrıldı. 2263 sayı atıp 2313 sayı yedi. Eksi 50 averajı ile dikkat çekti. 42 puan toplayan Telekom Spor; normal sezonu 11. sırada tamamladı.