Türk Telekom Flou Oostende’yi 67-85 Yendi

Türk Telekom Erkek Basketbol Takımı FIBA Şampiyonlar ligi maçında 22 Ocak günü Belçika’nın Flou Oostende takımı ile karşılaştı. Türkiye’yi ve Ankara’yı temsil eden Türk telekom FIBA Şampiyonlar Liginde 1. grubunda bulunuyor ve mavi beyazlı takım 12. Maçına çıktı. Türk Telekom deplasmanda Flou Oostende takımını 67-85 yendi. Maç Belçika’nın Oostende’de bulunan Versluys Spor Salonunda yapıldı.

Türk Telekom maçta ilk çeyreği 19-21 skorla önde kapattı. İkinci çeyrekte de üstünlüğünü koruyan Türk Telekom ikinci çeyrekte durumu 33-53 yaptı. Türk Telekom üçüncü çeyrekte de üstünlüğünü koruyarak Belçikalı ekibin öne geçmesine fırsat vermedi üçüncü çeyrek 49-73 Türk Telekom lehine kapandı. Dördüncü çeyrek boyunca galibiyeti elden bırakmayan Türk Telekom 67-85 ile maçın skorunu belirleyerek maçı bitirdi.

Türk Telekom Gruptan Çıktı

Türk Telekom grupta oynadığı önceki maçlarda da aldığı galibiyet ile gruptan çıkmayı garantilemişti. Türk Telekom grupta oynadığı 12 maçın 9’unu kazanarak FIBA Şampiyonlar Liginde avantaj yakaladı. Türk Telekom FIBA Şampiyonlar Ligi 1. grupta 29 Ocak Çarşamba günü Ankara’da Polonya takımı Torun ile, 5 Şubat Çarşamba günü Fransa’nın Strasbourg takımı ile Strasbourg’da karşılaşacaklar.