pandemi

‘’ Türk Futbolu için Sevindirici Bir Karar’’

Süper Ligde pandemi sebebiyle futbol kulüplerinin yaşadığı sıkıntıdan dolayı ligden düşme kaldırıldı. 2019-2020 futbol sezonu için geçerli olacak olan bu karar Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği tarafından verildi. Bu sezon ligden düşen Ankaragücü Kulübü bu karar için Türkiye Futbol Federasyonu’na talepte bulunmuştu.

Ankaragücü Kulübü başkanı Fatih Mert bu talep ile ilgili olarak yaptığı açıklamada covid 19 nedeniyle zor bir dönem geçirildiğini ve bunun göz önünde bulundurulması gerektiğini söylemişti. Fatih Mert ligden düşme kararının açıklanmasından sonra alınan kararın Türk futbolunun geleceği için alınmış bir karar olduğunu belirtti.

‘’Teşekkür Ediyorum’’

Fatih Mert bu sezon ligden düşmenin olmaması kararının Kulüpler Birliği ile 20 futbol kulübünün ortak kararı olduğunu söyledi. Ankaragücü Kulübü Başkanı böyle bir zamanda kulüplerin ortak hareket etmesinin Türk futbolu için örnek bir davranış olduğunu ifade etti. Fatih Mert Ankaragücü ile ligden düşme riski olmayan futbol kulüplerinin de bu talepte destek olduğuna dikkat çekerek desteği olan kulüplere de teşekkür etti.

Fatih Mert yeni sezonda da Süper Ligde mücadele edecekleri için mutlu olduklarını ve yeni sezonda yükselen bir Ankaragücü olacağını sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar