TED Ankara Kolejliler İlk Maçı Kaybetti

ING Basketbol Süper Ligi’nde play off heyecanı başladı. Başkent Ankara’yı temsil eden TED Ankara Kolejliler, son 8 ilk maçında Beysu Konyaspor’a mağlup oldu.

TED Ankara Kolejliler İkinci Yarıda Çözüldü

Karşılaşmada takımımız adına maçta Özcan Korkut haricindeki tüm oyuncular süre aldı. TED Ankara Kolejliler, Joel James – Ömer Yasir Küçük – Deniz Celen – Şahin Muzaffer Ekmen – Saadettin Donat ilk 5’i ile maça başladı.

Beysu Konyaspor karşısında mutlak galibiyet isteyen ekibimiz, daha ilk çeyrekten itibaren maçın kıran kırana geçeceğini gördü. İlk çeyrekte her iki takım da birbirlerine hücumda ve savunmada reaksiyon verirken, özellikle savunmalar bir türlü vidaları sıkamadı. Bunun sonucunda ilk çeyrek sonucu 23 – 25 TED Ankara Kolejliler’in üstünlüğünü ilan ediyordu.

İkinci çeyrek ise sanki ilk çeyreğin devamıydı. Beysu Konyaspor takımı, tribün desteğini de arttırdı. Buna rağmen Başkent Ankara’nın temsilcisi maçta bir adım bile geriye atmadı.

İlk çeyrekte yansıyan skor ikinci çeyrekte tam tersine 25 – 23 Beysu Konyaspor lehine döndü. Böylece takımlar soyunma odasına giderlerken ortada mutlak bir eşitlik vardı.

İkinci yarıya çok daha etkili giren taraf ise ne yazık ki Beysu Konyaspor oldu. TED Ankara Kolejliler’in hücumda zaman zaman ritmi kaybetmesiyle momentumu lehine çeviren Konya temsilcisi, hücum performansını da aynı istikrarlı sürdürdü. 24 – 19’luk ev sahibi üstünlüğü ile geçilen üçüncü çeyrek bitiminde taraflar maç sonuna 72 – 67’lik skorla gidiyorlardı.

Son çeyrekte TED Ankara Kolejliler ne kadar farkı kapatmak isterlerse istesinler Beysu Konyaspor buna izin vermedi. Savunmada aynı anlayışını sürdüren ev sahibi karşısında bir çözüm bulmakta zorlanan takımımız, parkeden 96 – 86’lık skorla mağlup ayrıldı.

TED Ankara Kolejliler Hemen Herkesi Kullandı

TED Ankara Kolejliler için maçtaki en etkili oyuncu Keshun Deion Sherrill oldu. Maça kenarda başlamasına rağmen en çok süre alan isim olan Keshun Deion Sherril, 35 dakika 16 saniye parkede kalıp rakip potaya 27 sayı yollamayı başardı.

Özellikle faul çizgisinde hatasız oynayıp 14’te 14 atan oyuncumuz, performansına 3 asist ve 3 ribaunt da ekledi.

Onun dışında hem takımda en çok süre alan hem de en çok katkı yapan ikinci isim ise Joel James oldu.

Maça ilk 5’te başlayan Joel James, 27 dakika 12 saniye süre aldı. Bu süre zarfında Beysu Konyaspor’a özellikle pota altında sorun çıkaran Joel James, maçı da 18 sayı 7 ribaunt 2 asist ile tamamladı.

Bu iki oyuncunun haricinde sadece Ömer Yasir Küçük çift haneleri gördü. Başarılı basketbolcumuz, 25 dakika 45 saniyede 11 sayı 2 ribaunt ve 9 asist yaparak double double şansını kaçırdı.

Bütün bu oyuncularımızın katkısının yanında takımımız, kadrosunda bulunan Özcan Korkut dışındaki herkesten süre ve katkı aldı. Buna rağmen ne yazık ki çabalar galibiyete yeterli olmadı.

Zira rakipte tam 5 oyuncu çift haneleri aştı ve özellikle Matthew Garnell Morgan, 40 dakikanın tamamında oynayıp Ankara temsilcimize hayli zorluk çıkardı.

40 dakikada 23 sayı kaydeden oyuncu buna 5 ribaunt ve 12 asist de ekleyip double double yaptı ve takımına galibiyeti getirdi.