Ankara Voleybol Takımlarının 2021 – 2022 Sezonu Değerlendirmesi

Voleybol; bundan birkaç yıl öncesine kadar kimsenin çok fazla bilgisinin olmadığı bir spordu. Ancak, bilhassa Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başarıları sayesinde ülkede voleybola duyulan ilgi arttı. Kadın milli takımımız; geçtiğimiz sezon Milletler Ligi’nde üçüncü oldu. Ardından, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda çeyrek finale yükseldi. Ağustos ayında başlayan Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü olan milli takımımız; bilhassa genç kızların voleybola daha çok ilgi duymasını sağladı. Siz de yazımız sayesinde Ankara’da faaliyet gösteren voleybol takımlarının 2021 – 2022 sezonunda neler yaptıklarını öğrenebilirsiniz.

Karayolları Ligde Kalıcı Olamadı

Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Karayolları; bilhassa altyapıdan yetiştirdiği oyuncular ile dikkat çekiyordu. Saliha Şahin, Elif Şahin, Ayçin Akyol gibi isimleri Türk voleyboluna kazandıran Ankara ekibi; diğer Sultanlar Ligi takımlarına kıyasla daha zayıf bir kadroya sahipti. 2021 – 2022 sezonunda 26 maçta yalnızca beş galibiyet alan Ankara ekibi; 14 takımlı ligde 13. oldu. Bir başka deyişle, önümüzdeki sezon Sultanlar Ligi’nde mücadele etmeyecek.

PTT Spor Kulübü Fena Olmayan Bir Performans Ortaya Koydu

Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Ankara takımlarından birisi de PTT Spor Kulübü! Geçtiğimiz sezondan bu yana ligde fena olmayan bir performans ortaya koyan Ankara ekibi; bu sezon 26 maçta 17 galibiyet ve dokuz yenilgi aldı. Bu sayede, ligi altıncı sırada tamamladı.

PTT Spor Kulübü; play-off 5-8 mücadelesi verdi. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni her iki maçta da mağlup etti. Ardından, beşinci olabilmek adına Galatasaray ile karşı karşıya geldi. Fakat, sarı kırmızılı takıma karşı oynadığı her iki maçı da kaybederek sezonu altıncı sırada tamamladı.

Mert Grup Sigorta Kümede Kalmayı Başardı

Mert Grup Sigorta; 2021 – 2022 sezonunda Misli.com Sultanlar Ligi’ne yükselmişti. Bu takımın ligde neler yapacağı merakla bekleniyordu. Ankara ekibi; normal sezonu 26 maçta 10 galibiyet ve 16 beraberlik ile dokuzuncu sırada tamamladı.

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Ankara Takımları Neler Yaptı?

voleybol

Halkbank; Efeler Ligi’nde Ankara’yı temsil eden takımların başında geliyor. Güçlü kadrosu ile dikkat çekiyor. Normal sezonda 26 maçta 24 galibiyet ve iki beraberlik aldı. Bu sayede, ligi ilk sırada tamamladı. Yarı finalde Arkas’ı eledikten sonra finalde Ziraat Bankkart ile eşleşti. Fakat, rakibine iki maçta yenilerek sezonu ikincilikle tamamladı.

Spor Toto erkek voleybol takımı; normal sezonu beşinci sırada tamamladı. Play-off 5-8 oynamaya hak kazandı. Yarı finalde elendi. 7-8 mücadelesinde Bursa BB’yi yenerek sezonu yedinci sırada tamamladı.

Son olarak, bir diğer Ankara takımı olarak dikkat çeken Ziraat Bankkart’tan bahsetmeliyiz. Normal sezonu üçüncü sırada tamamlayan Ankara temsilcisi; yarı finalde Fenerbahçe HDI Sigorta’yı eledi. Ardından, finalde bir diğer Ankara takımı Halkbank’ı yenerek AXA Sigorta Efeler Ligi’ni şampiyon olarak tamamlamayı başardı.