Şampiyonluk Yarışı Çetin Geçecek

2022 23 futbol sezonunun ilk devresinin Galatasaray lider kapatmış ve şampiyonluk adaylarından Fenerbahçe de ikinci sırada yer almıştı. Ligin ikinci yarısı artık başlamak üzere ve Fenerbahçe verdiği liderliği geri almayı amaçlarken şampiyonluk yarışının diğer önemli adayları Başakşehir, Beşiktaş ve son şampiyon Trabzonspor da ilk devreye kıyasla daha iddialı geliyorlar ligin ikinci yarısı için.

Şampiyonluk Yarışı Yarın Start Alıyor

3 Ocak Salı Günü 2022 23 futbol sezonunun ikinci yarısı 17. hafta maçları ile başlayacak. Bu sene ligde 19 takım olması sebebiyle normalde devrenin 18. maçların sonunda olması gerekiyordu ama Dünya Kupası’nın kışın düzenlenmesi Avrupa’nın her ligi gibi Türkiye Süper Ligi’nin de takvimini değiştirdi. Katar’ın ikliminin yazları futbol oynamaya elverişli olmaması nedeni ile önce klimalı statlar çözüm olarak sunulmuş ama sonra en makul çözümün turnuvanın kış aylarında yapılması olduğuna karar verilmişti. Bu karar doğrultusunda pek çok Avrupa Ligi gibi Süper Lig’de olması gerekenden daha önce ara tatile girdi.

Dünya Kupası, turnuva öncesinde favori gösterilen Arjantin’in şampiyonluğu ile son buldu ve Arjantinli süper yıldız Lionel Messi de kariyerinin son döneminde eksik olan tek parçayı da tamamlamış oldu. Ancak Lionel Messi de dahil olmak üzere şimdi tüm futbolcular ve futbolseverler lige odaklanmak zorundalar. Bu bağlamda turnuvanın oyunculara ve takımlara nasıl etki edeceği ciddi bir merak konusu ve yarından itibaren Türk futbolseverler olarak bu sorunun cevabını yavaş yavaş almaya başlayacağız.

Süper Lig’in devre arası dönüşünde şampiyonluk adaylarından Fenerbahçe sahaya çıkacak. Sarı lacivertli takım, Nuri Şahin önderliğinde inişli çıkışlı bir grafik çizen Antalyaspor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Maçın favorisi elbette ki şampiyonluk adayı Fenerbahçe. Sarı lacivertli takım ayrıca maçı kazanırsa maç fazlasıyla da olsa liderliği ezeli rakibi Galatasaray’dan geri almış olacak. Diğer yandan Antalyaspor’un da şiddetle puana ihtiyacı var. Nuri Şahin’in takımı devreye 15. sırada girmişti ve bu sene ligden 4 takım düşeceği için Antalyaspor takımı düşme hattının hemen üzerindeydi. Yine de otoriteler Fenerbahçe için kolay olmasa da galibiyet öngörüyorlar. Maçın başlama saati 20.00.

şampiyonluk

Günün Diğer Maçı: Ümraniyespor – Hatayspor

Hatayspor büyük bir hayal kırıklığı ile geçirdi sezonun ilk yarısını ve kaçınılmaz olarak hoca değişikliğine giderek takımın başına Volkan Demirel’i getirdi. Ümraniyespor takımı için de farklı şeyler söylemek pek mümkün değil. Ligin yeni ekibi Ümraniyespor, Süper Lig macerasına Fenerbahçe deplasmanındaki nefis performansı ve 1 puan ile başladıysa da devamını getiremedi ve ligin dibine demir attı. Düşme hattını yakından ilgilendiren mücadele için net bir favori öngörülmüyor.

Bugün oynanacak her iki maçın da yoğun bir ilgi görmesi bekleniyor. Uzun süredir takımlarına hasret kalan taraftarlar, Dünya Kupası maçlarına rağmen Süper Lig‘in başlamasını tabiri caizse adeta iple çekiyordu. Bu maçın başlama saati 17.00.