Şampiyonlar Ligi Son 16 Rövanşları

Uefa Şampiyonlar Ligi son 16 rövanşları kapsamında kalan 4 maçtan 2’si bu akşam, diğer 2’si ise yarın akşam oynanacak ve çeyrek finale çıkacak son 4 takım da böylelikle belli olacak.

Şampiyonlar Ligi

Uefa Şampiyonlar Ligi 14 Mart Maçları

Porto – Inter: Inter ilk maçta 1 0’lık bir galibiyet almıştı. Yete mi? Cevabı kesinlikle net değil, nihayetinde Porto, Uefa Şampiyonlar Ligi tarihinin en tecrübeli takımlarından birisi ama tarih boyunca İtalyan takımları ve İtalyan futbolu dendiğinde de herkesin aklına ilk gelen şey savunma olmuştur. Inter bugün her türlü beraberlik halinde adını çeyrek finale yazdıracak. Porto mutlaka ama mutlaka gol atmak zorunda ki bu adam risk almaları gerektiği anlamına geliyor. Bu da Inter için bir fırsat olabilir aslında. Tura iki takım da eşit uzaklıkta görülüyor, gecenin diğer maçına kıyasla çok bilinmezliği olan bir maç bu.

Manchester City – RB Leipzig: İlk maç deplasmanda 1 1 eşitlikle sonuçlandı ve Manchester City takımı o maçta beklentilerin çok altında bir hücum performansı ortaya koymuştu. Ancak ikinci maç öncesinde Manchester City maçın da turun da mutlak favorisi konumunda. 2022 23 futbol sezonunun başında Manchester City, kupayı kazanacak 5 takımdan biri olarak görülüyordu. Diğer 4 adaydan ikisinin çeyrek final göremeden kupaya veda edeceğini düşündüğümüzde -ki Paris Saint Germain etti bile- Manchester City bu sene final için çok daha iştahlı olacaktır. Açıkçası bu maçta farklı bir ev sahibi galibiyeti kimse için sürpriz olmaz.

15 Mart Programı

Bu gece oynanacak olan iki maçın ardından da yarın da Avrupa’nın bu 1 numaralı kupasında yine iki maç var. Bu maçların sonrasında ise son 16 turu geride kalmış olacak ve sadece 8 takım kalacak final adayı olan.

Napoli – E. Frankfurt: Napoli bu sene Avrupa’nın en formda futbol takımı desek yeridir. Lig ya da Uefa Şampiyonlar Ligi fark etmeksizin herkesi her yerde yeniyorlar, yenebilecek gibi oynuyorlar. Açıkçası son 16 turunda da oldukça şanslı bir kura çektiler. E. Frankfurt son 16 turunun en zayıf halkası olarak gözüküyor kağıt üzerinde. Napoli zaten ilk maçta tutu neredeyse garantilemişti ama bu maçı da hafife almayacaklardır. Napoli maçı kazanarak adını çeyrek finale yazdıracaktır.

Real Madrid – Liverpool: Real Madrid ilk maçta Liverpool’u deplasmanda 5 2 ile adeta bozguna uğratmıştı. Matematiksel olarak İngiliz temsilcisinin şansı var mı? Elbette var ama sadece matematiksel bir şanstan bahsedilebilir artık bu noktadan sonra. Real Madrid, deplasmanda aldığı görkemli galibiyetle turu zaten ilk maçta geçmişti ki İspanyol ekibi bu kupanın en büyük adaylarından biri. Son 16’da kupanın diğer favorilerinden olan Liverpool’u böylesine görkemli bir skorla mağlup etmeleri ise Real Madrid’in gücünü ve kupayı ne kadar istediğini göstermesi bakımından önemli.