Osmanlıspor'un satışı

Osmalıspor’un Satışı Konusunda Yeni Gelişme

Ankara’nın önemli ekiplerinden olan Osmanlıspor’un satışı için mevcut başkan Sadık Dik, Şenol Ayvaz ile prensip anlaşmasına vardıklarını açıklamıştı. Yaklaşık 1 aydır süren görüşmeler sonucunda Osmanlıspor’un daha önce Akçabat Sebatspor ve Zağnosspor’u yöneten Trabzonlu iş adamı Şenol Ayvaz’a satışına karar verilmişti. Ancak gerçekleşen son dakika gelişmesi ile Osmanlıspor’un satışı hususunda pürüzler çıktı.

Şenol Ayvaz: Osmanlıspor Yöneticileri Satıştan Vazgeçti

Kulübü satın almak için 1 aydır ciddi çaba içerisinde olan Şenol Ayvaz prensip anlaşması sonrasında Osmanlıspor’un kampına katılarak teknik heyet ve oyuncular ile tanışmıştı. Ancak kulübün mevcut başkanı Sadık Dik ile anlaşmalarına rağmen satış işlemleri gerçekleştirilemedi. Osmanlıspor’un devri için son gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada Şenol Ayvaz şunları söyledi: ”Osmanlıspor yetkilileri resmi süreci usulüne uygun olarak gerçekleştiremedikleri için satıştan vazgeçti.”

Bununla birlikte Şenol Ayvaz ”Süreç samimi ve şeffaf bir şekilde yürütülmüştür. Amacım futboldaki geçmişimi Osmanlıspor’da devam ettirmekti.” diyerek sözlerini tamamladı. Osmanlıspor’un mevcut başkanı Sadık Dik’te kulübün satış işlemlerinin gerçekleştirilemediğini doğruladı. Böylece TFF 1. Ligde 15. sırada bulunan Osmanlıspor mevcut yönetim ile yoluna devam edecek. Transfer yasağı başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşayan Osmanlıspor’un kamp çalışmaları Teknik Direktör İsmet Taşdemir ile devam ediyor.