Ankara Spor

Ankara’da Spor Gelişmeleri

6 milyonu aşkın nüfusu ile birçok spor faaliyetlerinin profesyonel olarak yürütüldüğü başkent Ankara’da spor faaliyetleri hızını kesmeden devam ediyor. Ankaragücü ve Gençlerbirliği Futbol Kulüplerinin başı çektiği Ankara spor kulüpleri arasında Türk Telekom Basketbol takımının da önemli bir yeri bulunmaktadır.

Ankaragücü’nde Transfer Yasağını Kaldırma Çalışmaları

MKE Ankaragücü Futbol Kulübü gelen transfer yasağını kaldırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kulüp yetkilileri çalışmalarda sona gelindiğini ve netice almak üzere olduklarını ifade etmekteler. Çok yakında Ankaragücü camiasına güzel haberi vermeyi istediklerini ifade eden yöneticiler bir yandan da eski oyuncular ile tranfer görüşmelerini sürdürüyor. Birkaç gün içerisinde olumlu haberin gelmesi bekleniyor.

Gençlerbirliği’ne Barcelona’dan Takviye

Ankara’nın önemli spor kulüplerinden biri olan Gençlerbirliği ara dönemin başlamasıyla birlikte transfer çalışmalarını başlattı. Ankara ekibi transfere ses getirecek bir isimle başladı. Başkent ekibi Barcelona’dan 20 yaşındaki sağ bek Mike Van Beijnen’i sezon sonuna kadar kiralık olarak kadrosuna katmayı başardı. 20 yaşındaki genç oyuncuyu bedelsiz olarak kadrosuna katan Gençlerbirliği’nde transfer çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor.

Türk Telekom – Lietkabalis Mücadelesi 8 Ocak’ta Ankara Spor Salonunda

Ülkemizin basketbol alanındaki önemli temsilcilerinden olan Ankara ekibi Türk Telekom FİBA Şampiyonlar Ligi’nde önemli bir karşılaşmaya hazırlanıyor. Litvanya ekibi Lietkabelis’i ağırlayacak olan Türk Telekom grupta 3. sırada yer alıyor. Türk Telekom – Lietkabelis mücadelesi 8 Ocak saat 20.00’da Ankara Spor Salonunda yapılacak.