Ömer Erdoğan Ankaragücü’nde

MKE Ankaragücü, Mustafa Dalcı’nın istifasının ardından boşalan teknik direktörlük koltuğu için Ömer Erdoğan ile anlaşma imzaladı. Geçen yılı TFF 1. Lig’de şampiyon olarak tamamlayan takım bu sene Süper Lig’de kendisinden beklenenin çok altında bir performans gösteriyordu. Yine de ligin henüz 4. haftasında teknik direktör değişikliğine gidilmesi çok erken olarak yorumlandı, ta ki yeni teknik adamın Ömer Erdoğan olduğu açıklanana kadar. Başarılı teknik adamın ismi, teknik direktör değişikliği için erken, söylentilerinin önünü adeta bıçak gibi kesmiş durumda.

Ömer Erdoğan

Hazırlık Maçları Ölçü Olmadı

Hazırlık dönemindeki performansı baz alındığında hiç kimse MKE Ankaragücü takımından böylesine erken bir teknik adam değişikliği ummazdı aslında. Hazırlık maçlarında sahada, göze hoş gelen bir futbol oynayan, bol pozisyona giren bir Ankaragücü vardı. Ne var ki bu görüntü lige yansımadı. Yine de Mustafa Dalcı’nın istifası çok da beklenen bir durum değildi sarı lacivertli camia için. Fakat Ankaragücü yönetimi bu istifa karşısında çabuk bir aksiyon aldı ve Süper Lig tecrübesine sahip boştaki teknik adamlar arasında belki de en prestijlilerinden biri olan Ömer Hoca ile kısa sürede anlaşma sağladı.

Mustafa Dalcı‘nın istifasını açıklamasının hemen ardından Ömer Erdoğan ismi camia içerisinde gündeme gelmişti. Çok kısa süre sonra da Ömer Erdoğan ile kesin olarak anlaşmaya varıldığı haberinin gelmesi kafalarda bazı soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. Bazıları, Ömer Hoca ile zaten görüşüldüğünün ve Mustafa Dalcı’nın henüz ligin 3. haftasının ardından istifa etmesinin de sahadaki skorlarla değil bu görüşmelerle alakalı olduğunu söyledi. Sonuç olarak gelinen noktada artık gerçek şu ki Ömer Hoca, MKE Ankaragücü takımının yeni teknik direktörü oldu.

2021 22 futbol sezonunun sonunda sürpriz sayılabilecek bir karar ile Hatayspor’daki görevinden ayrılan genç ve başarılı teknik adam, bu sezon için sezon başında Kayserispor ile görüşmüş hatta prensipte anlaşma da sağlanmıştı ki Kayserispor’un transfer tahtasının kapalı olması ve bunun açılmama ihtimali ortaya çıkınca Ömer Erdoğan resmi sözleşmeyi imzalamaktan vazgeçmişti. Bu gelişme sonrasında ise Kayserispor takımın başına Çağdaş Atan‘ı getirdi ve genç teknik adam ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Ömer Erdoğan Kimdir?

Almanya doğumlu 45 yaşındaki teknik adam Ömer Erdoğan, teknik adamlık kariyerine Eskişehirspor’da yardımcı hoca olarak başladı. Sonrasında uzun yıllar formasını giydiği, kaptanlık yaptığı Bursaspor takımında yine yardımcı antrenör olarak görev yapan Ömer Hoca ilk teknik direktörlük deneyimini ise Karagümrük takımı ile yaşadı. 12 maçta yönettiği takım ile 1.75 puan ortalaması yakalayan Ömer Hoca sonrasında çok başarılı olacağı Hatayspor ile anlaştı. 2 sezon boyunca çalıştırdığı Hatayspor’u, Süper Lig’de ilk sezonunda ligin flaş takımı haline getiren Ömer Erdoğan, pasa dayalı pozitif futbol anlayışı ve yaptırdığı başarılı transferlerle taraflı tarafsız herkesin sevgi ve takdirini kazanmayı başardı.