Nicolo Zaniolo Vedaya Hazırlanıyor

Galatasaray’ın geçen sezon ortasında Roma’dan 15 milyon avro bedelle kadrosuna kattığı İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo takımdan ayrılabilir. İtalyan star için birkaç kulübün ilgisinin olduğu ve Galatasaray’a ulaşan resmi teklifler olduğu öğrenildi.

Nicolo Zaniolo Bir Proje Transferiydi

Galatasaray geçen sezonun devre arasında aslında çok da böyle bir ihtiyacı yokken takıma katmıştı İtalyan yıldızı. Nicolo Zaniolo elbette ki çok yetenekli bir oyuncuydu ama o dönem Galatasaray oldukça iyi gidiyordu ve bir kanat transferine de ihtiyacı yok gibi görünüyordu. Sol kanatta Kerem Aktürkoğlu sağ kanatta da Milot Rashica ilk 11’in değişmez isimleriydi ve her iki oyuncu da çok da iyi bir sezon geçiriyorlardı. İtalyan yıldız da genelde hücumun kenarlarında görev yapan bir isimdi.

Kariyerinin başında İtalyan futbolunun son yıllardaki en büyük yeteneği olarak lanse edilen genç yıldız sonrasında çok ciddi bir sakatlık yaşadı ve bu sakatlığın ardından da kariyeri düşüşe geçti. Ancak elbette oyuncunun yeteneği ile ilgili olarak kimsenin bir şüphesi yoktu. Bu süreçte Erden Timur devreye girdi ve İtalyan yıldızın transferini gerçekleştirdi ki o dönem bu transfer hem yerli hem de dış basında büyük ses getirmişti. Galatasaray, KAP açıklaması ile transferin

detaylarını paylaştı. Açıklama şöyleydi;

Profesyonel Futbolcu Nicolo Zaniolo ve kulübü A.S.Roma S.r.l.ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Buna göre, Futbolcunun eski kulübüne 15 Kasım 2023 tarihinden başlamak üzere 5 sezona yayılmış eşit taksitte, 15.000.000 EUR kesin transfer bedeli ödenecektir.

Futbolcunun ileride bir başka kulübe satılması durumunda, elde edilecek kesin transfer bedeli karının %20’si A.S. Roma S.r.l.’ye ödenecektir.

Futbolcu ile 2022-2023 sezonundan başlayarak 4.5 sezon için sözleşme imzalanmıştır.

Buna göre, Futbolcumuza 2022-2023 sezonu için net 900.000 EUR, diğer sezonlar için net 2.750.000 EUR sezonluk maaş ödenecektir.

Ayrıca A.S. Roma S.r.l. ile tüm gelirleri depremzedelere bağışlanmak üzere 2023 yılı içerisinde hazırlık müsabakası düzenlenmesi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Nicolo Zaniolo

İngiltere Premier Lig’e Gidebilir

İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo geçen sezon Galatasaray’da toplam 12 maçta forma giydi ve 5 gol atarken 1 de asist yaptı. Asisti Türkiye Kupası maçında yapan İtalyan yıldız ligde forma giydiği 10 maçta 5 gol atma başarısı gösterdi. Oynadığı ilk maçta son saniye golü atarak takımına 3 puan getiren Nicolo Zaniolo sornasında ise Adana Demirspor’a karşı kazanılan penaltıyı gole çevirmişti. Bir gol de Kayserispor’a atan oyuncu ligin son maçında ise Fenerbahçe önünde adeta şov yapıp 2 gol atmıştı.Nicolo Zaniolo bu maçla birlikte taraftarın sevgilisi olmuştu adeta.

İtalyan yıldızı teklif veren kulüpler arasında en ciddi olanının Premier Lig takımı Aston Villa olduğu da öğrenildi. Galatasaray’ın Nicolo Zaniolo’nun satışından 30 milyon avro civarında gelir beklediği biliniyor.