Nicolo Zanioli Milan’a Gidecek İddiası

Galatasaray’ın bu ara transfer döneminde Roma’dan çok ciddi bir bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı Nicolo Zaniolo için müthiş bir iddia ortaya atıldı. Dış basın kaynaklı iddialara göre İtalyan star sezon sonunda Galatasaray’a ciddi bir kar ettirerek Milan’a gidecek. Bu transferden Roma da kar payı alacak.

Nicolo Zaniolo

Galatasaray’da Gündem Yavaş Yavaş Saha İçine Dönüyor

Ülkemizin 6 Şubat 2023 tarihinde sabaha karşı gerçekleşen ve Kandilli Rasathanesi verilerine göre büyüklüğü 7.7 ve merkez üssü Gaziantep olan sonrasında ise yine Kandilli Rasathanesi verilerine göre büyüklüğü 7.6 ve merkez üssü Kahramanmaraş olan iki yıkıcı deprem sonrasında tarihinin en zor sınavlarından biri ile karşı karşıya kalmıştı. Bu büyük felaketin ardından da normal olarak ülkenin tüm gündemi deprem ve deprem sonrasın depremzedelere gerekli yardımların ulaştırılması olmuştu.

Yaşanan felaket ve sonrasındaki acılar çok büyük olsa da açıkçası depremzedeler için tüm ülkenin yardım seferberliği de çok büyük oldu. Futbol kulüplerimiz, özellikle de dört büyük takım bu konuda lokomotif görevi gördüler. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor, zaman zaman da birlikte hareket ederek bölgeye tırlarca yardım gönderdiler dahası bu yardımların o bölgelerde sistemli şekilde depremzedelere ulaştırılabilmesi için de çaba sarf ettiler. Elbette yaraları sarmak kolay değil ama Türkiye de çok güçlü bir ülke ve böyle zamanlarda birlik olmak konusunda da çok başarılı. Yaraların sarılmasının bir parçası olarak normale dönüş sürecinde spor, sanat ve kültür etkinlikleri yavaş yavaş yeniden başlatıldı. Ancak oynanan ilk maçların ardından bu kez de tribünlerdeki siyasi söylemler damga vurdu gündeme ve tartışılan konular bir kez daha yeşil sahanın dışına taştı.

Dış basındaki haberler ise Türkiye’de saha içine ilişkin bu dönemde ve haberlerin öznesi de Galatasaray’ın yeni transferi İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo. Yurt dışı kaynaklı haberlere göre 23 yaşındaki İtalyan satar sezon sonunda Milan’a gidecek ve Galatasaray da bu transferden 30 milyon avro kazanacak.

Nicolo Zaniolo Kasayı Dolduracak

Galatasaray kulüp tarihinin rekorunu kırarak İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo için Roma kulübü ile 15 milyon avroya anlaşmıştı. Ayrıca sözleşmede bazı bonuslar ve sonraki satıştan kar payı olduğu iddia edilse de KAP açıklamasına böyle bir şey yansımamıştı. Kap açıklamasında sadece sonraki satışta kardan %20 pay verileceği belirtilmişti. Eğer haberler doğru çıkarsa ve Zaniolo 30 Milyon avroya satılırsa Galatasaray takımı İtalyan yıldızdan 5 6 ay içerisinde net olarak 12 milyon avro kazanmış olacak.

Oyuncunun sezon sonuna kadar alacağı 900 bin avro düşüldüğünde bile sarı kırmızı ekip bu transferden 10 milyon avroluk bir kar elde etmiş olacak. Üstelik de Nicolo Zaniolo bu 6 ay boyunca vereceği katkı ile sarı kırmızılı takımı şampiyonluğa da taşıyabilecek bir isim.