Mohamed Salah Galatasaray İçin Yazılıyor

Sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray için her gün yeni bir isim yazılıyor, sosyal medyada öne çıkan son yıldız ise Mohamed Salah oldu. Tabii bu haber sosyal medyada öne çıkıp hızla yayılmış olsa da sosyal medyanın nasıl bir yer olduğunu hatırdan çıkarmamak ve bu iddiaları fazla da ciddiye almamak gerekiyor.

Erden Timur Etkisi

2021 – 2022 sezonunda büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak sezonu 13. sırada tamamlamıştı Galatasaray. 2022 – 2023 sezonuna başlanırken hocası belli olmayan yönetimi yeni seçilmiş bir Galatasaray vardı ve bu şartlar altında sarı kırmızılı takıma pek de şampiyonluk şansı tanınmıyordu haliyle. Ancak Dursun Özbek’in futbol konusunda geniş yetkiler verdiği ve daha öncesinde de zaten sponsorluklarla Galatasaray‘a büyük destekleri olan Erden Timur ile ayağa kalkmayı başardı Galatasaray.

Erden Timur önce hoca işini halletmiş ve Galatasaray’da futbolcu olarak da görev yapmış olan Okan Buruk’u takımın başına getirmişti. Sonrasında transfer için kolları sıvayan Erden Timur Abdülkerim Bardakçı, H. Seferovic ve Sergio Oliveira’yı kadrosuna kattı. Tabii ki bu transferler hem yeterli değildi hem geç yapıldı hem de tartışılmaya açıktı ama transferin son gününde tam anlamı ile bir gövde gösterisi yaptı Erden Timur ve uçak üzerine uçak indirdi adeta. Mertens, Lucas Torreira, M. Rashica transferleri sonrasında bir de eylül ayında Arjantinli dünyaca ünlü golcü Mauro Icardi’yi takıma kazandırdı Erden Timur.

Geçen seneki transfer performansının ardından da bu sene Galatasaray taraftarının Erden Timur’a inancı ve güveni tam. O sebeple basına hangi isim çıkarsa çıksın Galatasaray taraftarı ”acaba mı” diyor Erden Timur etkisi sayesinde. O sebeple normalde Mohamed Salah ismine elbette ki imkansız gözüyle bakacak olan Galatasaray taraftarı ve Türk spor basını şu an acaba mı diyor ve haberin aslını astarını araştırmaya çalışıyor, çünkü önümüzde Mauor Icardi gibi bir örnek var. Senelik 9 milyon avro civarında garanti ücretle oynayan Mauro Icardi’yi Galatasaray’a getirmeyi başarmıştı Erden Timur.

Mohamed Salah

Mohamed Salah Neden İmkansız?

Liverpool takımının en büyük yıldızlarından biri olan Mohamed Salah henüz 31 yaşında bir oyuncu. Geride bıraktığımız 2022 – 2023 sezonunu 38 maçta 19 gol 12 asist ile noktaladı. Ve dahası 2025 yılına kadar da devam eden bir sözleşmeye sahip Mısırlı oyuncu. Güncel piyasa değeri de 60 milyon avro olarak öngörülüyor. Bu şartlarda herhangi bir Türk takımının Mısırlı oyuncuyu kadroya katması elbette ki imkansız. Fakat buna rağmen şu sıralar sosyal medyada Galatasaray ile Mısırlı oyuncunun ismi sık sık yan yana yazılıyor. Çünkü Mauro Icardi transferinin gerçekleşmiş olması herkes için bir referans noktası oldu artık ve bu sebeple bu dedikodu da hızla yayıldı. Haberi teyit etmek isteyenler istemeden de olsa Mohamed Salah ve Galatasaray isimlerinin yayılmasına katkı sağlamış oldu.