Mehmet Büyükekşi De Konuştu

Milli takımdaki kaos devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Büyükekşi de konuştu ve Stefan Kuntz’u eleştirdi. Alman teknik adam için artık resmen geri sayım başladı. Türkiye Futbol Federasyonu Fatih Terim, V. Montella, Aykut Kocaman ve Sergen Yalçın isimleri üzerinde dururken en büyük adayın ise Fatih Terim olduğu iddia ediliyor.

Mehmet Büyükekşi De Tepki Çekti

Türkiye’nin Japonya ile oynadığı maçın ardından Alman teknik adam Stefan Kuntz, uzun bir basın toplantısı düzenlemişti. Bu toplantı sırasında milli takım oyuncularını suçlayıcı ifadeler kullanmıştı Alman çalıştırıcı ve oyuncuların takıma yeterince özveri göstermediğini iddia etmişti. Alman teknik adam Stefan Kuntz şu sözlerle oyuncuları itham etmişti; “Ben oyuncularımdan bazı şeyleri bekleyebilirim. Eğer oyuncular kendileri için yüzde yüzünü vermeye razı değillerse en çok canımı o acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil.”

Bu sözler söylendiği andan itibaren büyük ses getirdi. Bu sözlerin ardından Türkiye Futbol Federasyonu ve özellikle de Hamit Altıntop’un tepkisi merak ediliyordu. Hamit Altıntop sessi kalırken Alman teknik adama cevap Türkiye Futbol Federasyonu Başkana Mehmet Büyükekşi’den geldi. Mehmet Büyükekşi, şu sözlerle cevap verdi Alman teknik adama;

“Herkese ılım, sabır ve sükunet tavsiye ediyorum. Hocamızın bazı futbolcular hakkındaki kanaatleri elbette önemlidir. Bunları daha sakin bir ortamda oyuncularıyla yüz yüze görüşerek, görüşlerini anlatarak ve onları dinleyerek paylaşabilirdi. Hocamız maçtan sonraki açıklamalarıyla maalesef kendi bacağına ateş etti. Çok üzücü bir durum”

Bu sözler de başka bir tartışma başlattı aslında. Sosyal medyada pek çok taraftar Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’na ”bacağına ateş etti” gibi bir ifadenin hiç yakışmadığı konusunda hemfikirdi. Mehmet Büyükekşi’nin Stefan Kuntz’a yönelik tepkisine hak verilse de bu tepkiyi ortaya koymak için seçtiği kelime ve cümleler ise eleştirildi.

Mehmet Büyükekşi

Yollar Ayrılıyor

Milli takım teknik direktörü Stefan Kuntz ile yollar ise kesin olarak ayrılacak. Henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da karşılıklı yapılan bu açıklamaların ardından artık her iki taraf için de yola birlikte devam etmek imkansız hale geldi.

Alman teknik adam Stefan Kuntz ile karşılıklı olarak anlaşarak yolları ayırmak isteyen Türkiye Futbol Federasyonu, bu görüşmelerden bir sonuç alamaması halinde ise Alman teknik adamın tazminatını ödeyerek yolları ayıracak Stefan Kuntz ile.

Milli takımın Alman teknik adamdan sonra hangi hocayı takımın başına getireceği ise merak konusu şu anda. Pek çok kişi Fatih Terim ismini söylüyor olsa da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ise yabancı bir hocayı takımın başına getirmek istiyor. Yerli hocalar arasında Fatih Terim, Sergen Yalçın ve Aykut Kocaman isimleri konuşulsa da aslında tek aday Fatih Terim. Yabancı hocalarda ise ilk isim V. Montella. Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın yeni teknik direktörü İtalyan çalıştırıcı Montella ya da Fatih Terim’den birisi olacak.