Mauro Icardi Arabistan’ı Reddetti

Geride bıraktığımız 2022 – 2023 futbol sezonunda Galatasaray’ın şampiyonluğunun mimarlarından olan Mauro Icardi, kendisine Arabistan’dan gelen teklifleri reddetti. Oyuncunun eşi olan ve aynı zamanda da menajerliğini yapan Wanda Nara ise Avrupa kulüpleri ile transfer görüşmelerine devam ediyor ki bu kulüpler arasında Mauor Icardi’nin bu sene kiralık olarak forma giydiği ve harikalar yarattığı Galatasaray takımı da var. Arabistan’ın denklemden çıkması, sarı kırmızılı kulübün bu transferdeki elini güçlendirmiş durumda ama yine de Aslan, eğer Icardi’yi istiyorsa kesenin ağzını biraz açmak zorunda.

Arap Dünyasında Çılgın Paralar

Arap yarımadası son yıllarda zaten futbola çok ciddi paralar yatırıyor ve kariyerinin sonuna gelmiş dünyaca ünlü yıldızları Arap yarımadasına getiriyordu. Sonrasında bu furyaya Çin Futbol takımları da eşlik etmişti. Hatta milli futbolcumuz Burak Yılmaz da bir dönem Çin liginde forma giymişti. Çin’in bu fıryası fazla uzun soluklu olmadı ama, şu an Çin liginde bu tarz transferlere pek rastlamıyoruz. Buna karşılık bu kez de Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan gibi zengin Arap ülkeleri futbol liglerine oldukça pahalı ve gösterişli transferler yapmaya başladılar.

Cristiano Ronaldo Suudi Arabistan’a transfer olmuştu bilindiği üzere Dünya Kupası’ndan sonra. Bu sezon sonu itibari ile de Real Madrid ile kontratı sona eren Karim Benzema yine Suudi takımlarından El-İttihad kulübüne katıldı. Tüm zamanların gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak kabul edilen Lionel Messi’ye de Suudi Arabistan’da forma giymesi için açık çek teklif edilmişti ama Lionel Messi Arap dünyasını değil Amerika’yı tercih etti ve gelecek sezonda MLS’de forma giymeye karar verdi.

Ligi büyütmek, lige olan ilgiyi kısa sürede artırmak isteyen Suudi Arabistan Federasyonu ve devleti de bu tarz transferler konusunda takımları destekliyorlar. Bunun etkisi ile oyuncu menajerleri de gözlerini oraya çevirdi ve gelen teklifleri kabul etmeseler dahi bu teklifleri pazarlamak masasında bir koz olarak kullanıyorlar Avrupa kulüplerine karşı. Devletin de desteği ile Arap dünyasındaki transfer paraları gerçekten korkunç boyutlara ulaşmış durumda artık ve ilgi odağı sadece kariyerinin sonuna gelen isimler de değil bu lig takımlarının. Mauor Icardi de Arap dünyasından çok yüklü bir kontrat teklifi aldı ama Arjantinli oyuncu Avrupa’da futbol kariyerine devam etmek istediğini bildirerek teklifi reddetti.

Mauro Icardi

Mauro Icardi Transferi Kolay Olmayacak

Sarı kırmızı kulüp Mauro Icardi’yi çok istiyor olsa da bu transfer sarı kırmızılı takım için pek de kolay olmayacak gibi görünüyor. Mauro Icardi, Avrupa’da oynamak istiyorum dese de Avrupa’dan beklediği ölçüde teklifler alamazsa Arap dünyası seçeneği hala amada duruyor. Galatasaray ile yürütülen pazarlıklar sırasında Arap dünyasından Icardi’ye gelen kontrat teklifleri de illa ki o pazarlıkların konu başlıklarından biri olacaktır. Galatasaray, Icardi’nin bonservisinden ziyade kendisine ödeyeceği ücret pazarlığında zorlanacak gibi görünüyor.