Edin Dzeko Resmen Fenerbahçe’de

2022 – 2023 futbol sezonunda şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırıp ligi 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe, Inter’in dünyaca ünlü forveti Edin Dzeko’yu resmen renklerine bağladığını açıkladı. 37 yaşındaki dünyaca ünlü yıldız ile 2 senelik anlaşma imzaladı sarı lacivertli kulüp.

Edin

KAP Açıklaması Geldi

Fenerbahçe’nin uzun süredir Bosnalı yıldız golcü ile görüştüğü ve anlaşmaya yakın olduğu zaten biliniyordu. Son günlerde hem yerli hem de yabancı basında sarı lacivertli kulübün Inter’in yıldız golcüsü Edin Dzeko ile kesin olarak prensip anlaşmasına vardığı da sık sık yer almaktaydı. Sonunda beklenen açıklama da geldi ve Bosnalı yıldız golcü resmen Fenerbahçe’nin oyuncusu oldu. KAP’a bildirilen açıklama şöyleydi;

Fenerbahçe’den KAP’a yapılan bildirimde, “Profesyonel futbolcu Edin Dzeko ile transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Futbolcuya 2023-2024 ve 2024-2025 sezonları için sezonluk 4.200.000 Avro ödenecektir. Yatırımcılarımızın bilgisine sunarız.”

Fenerbahçe‘nin 37 yaşındaki oyuncuya vereceği ücret kimilerince eleştiri konusu oldu. Edin Dezeko elbette ki tartışılmaz bir kariyere sahip. Zaten Fenerbahçe’ye gelmeden önce de forma giydiği son kulüp Uefa Şampiyonlar Ligi finalinde kupayı 1 – 0’lık skorla Manchester City’ye kaptıran Inter’di. Ancak diğer yandan 37 yaş da futbol için ileri bir yaş ve Edin Dzeko’nun 2 yıllık kontratı gösteriyor ki Bosnalı oyuncunun son durağı Fenerbahçe. Bu sezon Inter forması ile 52 maça çıkmış olması Dzeko’nun form ve fizik kondisyonu ile ilgili olumlu bir veri olsa da dakika üzerinden düşündüğümüzde Edin Dzeko bu sene 20 maçta ilk 11 çıkıp 90 dakika oynamış gibi bir sonuç çıkıyor ortaya. Yani oynadığı maç sayısı 52 olsa da bunların çoğunda sonradan oyuna girdi Edin Dzeko. Tabi diğer yandan 19 gole katkı vermesi ise oyuncunun hanesine yazılması gereken ciddi bir artı oluyor bu durumda.

37 yaşındaki bir oyuncuya senelik 4ç2 milyon avro ücret ödemenin doğru bir karar olup olmadığı sezon boyu tartışılacak belli ki ve bu konudaki son kararı Dzeko’nun performansı gösterecek bir bakıma.

Bosnalı forvetin Fenerbahçe’deki forma numarası da belli oldu diğer yandan. 37 yaşındaki forvet, 9 numaralı formayı giyecek.

Edin Dzeko: ”Beni Sev” Dedi

Fenerbahçe, yeni transferi yıldız golcüyü Türkçe bir şarkı ile taraftarına duyurdu. Edin Dzeko, ilgili videoda Hande Yener‘in ”Beni Sev” parçasını söyleyerek Fenerbahçe taraftarına merhaba dedi. Oyuncunun gol attığı iç saha maçlarında da bu parçanın çalmasını planlıyor sarı lacivertli kulüp.

Yıldız oyuncunun transferinin açıklandığı video bazı eleştirilere de neden oldu. Bilindiği gibi Mauor Icardi, Aşkın Olayım isimli şarkı ile adeta bütünleşmişti. Sosyal medyada bazı rakip takım taraftarları Dzeko’nun şarkılı videosu ile dalga geçip bunu Icardi kıskançlığı olarak yorumladılar. Fenerbahçe taraftarı ile yeni golcüsünden ve yeni şarkısından oldukça memnun görünüyor.