Japonya Ezdi Geçti

Japonya ile oynadığımız hazırlık maçı Japonya’nın 4 – 2 üstünlüğü ile sona ererken sahada oynanan oyunla da Japonya, milli takımımızı adeta ezip geçti. Bu maçın ardından artık Alman teknik adam Stefan Kuntz ile yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Alman çalıştırıcı yerine takım için düşünülen ilk ismin ise Fatih Terim olduğu öğrenildi.

Japonya

Japonya Çok Üstündü

Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde milli takımımız D grubunda yer almakta. D grubu maçlarında son olarak Ermenistan ile Türkiye’de karşı karşıya gelen milli takımımız bu maçta 1 – 1 berabere kaldı. Alınan bu beraberliğin ardından Stefans Kuntz ile ilgili tartışmaları bir hayli artmıştı aslında Alman teknik adam uzun süredir sürekli tartışılan bir isimdi zaten. Ancak artık gelinen nokta Stefan Kuntz için yolun sonuna gelindiğini gösteriyor.

Milli takım Ermenistan ile berabere kaldıktan sonra Hırvatistan’ın Ermenistan’ı yenmesi ile ikincilik için yine en şanslı takım konumuna geldi ancak mesele baştan beri alınan ya da kaybedilen puanlar olmadı. Alman teknik adam döneminde en büyük sorun oynanan kötü futboldu. Türkiye, Stefan Kuntz ile Letonya deplasmanında 2 gol yedi. Bu maçı son dakika golü ile 3 – 2 kazandı milli takım ama 10 kişilik Letonya’dan gol yenmesi kabul edilebilir bir durum değildi. Yine iç sahada Ermenistan ile 1 – 1 berabere kalınması da skandal bir skordu aslında.

Türkiye, grup maçlarında Hırvatistan önünde de hiçbir varlık gösterememiş ve maçı 2 – 0 kaybetmişti. Bu maçta baştan sona üstün olan Hırvatistan’ın daha farklı bir galibiyet ele etmemiş olması bizden ziyade onların oyunu skor üstünlüğünün ardından yavaşlatması ile alakalıydı.

Bu kötü oyunların ardından dün oynanan Japonya maçında da berbat bir futbol ortaya koydu milli takım. 35 dakikada skoru 3 – 0 yaptı Japonya. 15. dakikada Atsuki Ito skoru 1 – 0 yaptı. Bu golden 10 dakika sonra Japonya takımının ikinci golü geldi. Keito Nakamura farkı ikiye çıkaran golü attıktan 7 dakika sonra kendisinin 2. takımının ise 3. golünü attı ve skor 3 – 0 oldu. Ozan kabak, ilk yarının son dakikasında attığı golle devrenin skorunu 3 – 1 olarak belirledi.

İkinci Yarı Görüntü Değişmedi

Maçın ikinci devresinde de benzer bir görüntü vardı sahada aslında. Ermenistan maçında da golümüzü atan isim olan genç forvet Bertuğ Özgür Yıldırım farkı 1’e indirdi. Ne var ki bu golden sonra da Japonya takımının baskısı devam etti ve bu baskı Japonlara bir penaltı kazandırdı. 81. dakikada Junya Ito penaltıdan skoru 4 – 2 yaptı ve bu skor aynı zamanda maçın da skoru oldu.

Maç boyu bizden çok daha iyi olan Japonya galibiyeti hak eden taraftı ve aslında skor daha da farklı olabilirdi.