Voleybol Şampiyonlar Ligi

Halkbank Belçika Deplasmanında

Halkbank Voleybol Takımı CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi maçında 12 Şubat Çarşamba günü (yarın) Belçika temsilcisi Greenyard Maaseik ile karşılaşacak. Şampiyonlar Liginde C Grubunda bulunan Halkbank Greenyard Maaseik maçını deplasmanda Steengoed Arena Maaseik’te oynayacak. Gruptaki rövanş maçı olan bu karşılaşmanın ilk maçını Halkbank 3-2 kazanmış ve maçı 2-0 yenik durumdayken skoru 3-2 duruma getirmişti.

Halkbank’a yeni transfer olan ve Greenyard Maaseik ile oynanan ilk maçta takımda olmayan Toncek Stern karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu. Toncek Stern ilk maç ile ilgili takım arkadaşlarından fikir aldığını ve Belçika temsilcisi ile yapacakları maçtan galip ayrılacak güçte takım olduklarını söyledi.

‘’Halkbank’ta Oynamaktan Mutluyum’’

Toncek Stern Halkbank’a kısa bir süre önce transfer olduğunu söyleyerek takıma alışma sürecinde olduğunu ama takımdaki enerjinin çok yüksek olduğunu belirtti. Takımda uyum içinde bir çalışma halinde olduklarını ve Halkbank’ta başarılı sonuçlar almak için tüm gücüyle çalışacağını ifade etti.   Halkbank’ta oynadığı için mutlu olduğunu Halkbank’ın Şampiyonlar Ligi maçında da ligde de başarılı sonuçlar alacağına inandığını sözlerine ekledi.

Halkbank Ligde de 7. Sırada bulunuyor.