Halkbank Ankara’da Emin Adımlarla Finale Yaklaşıyor

Ankara’da önemli temsilcilerden birisi olan Halkbank Erkek Voleybol takımı CEV Challenge Kupası yarı final kapsamındaki ilk maçında rakibi Panathinaikos AC ATHENS’i 3-0 set şeklinde yendi.

Rövanş maçı için artık Halkbank bir adım öne geçti. Rövanş maçı Atina’da 1 Mart Salı günü oynanacak. CEV Challenge Kupası tüm heyecanı ve tüm harika atmosferi ile devam ederken Halkbank ülkemizi ve kendisini gururlandırmaya devam ediyor.

Halkbank Ankara’da Evinde 3-0 Kazandı

halkbank

Ülke temsilcimiz Halkbank CEV Challenge Kupası’nda çok başarılı adımlarla ilerliyor. Başarı adımlarını daha da büyüterek yarı finalden çıkmak isteyen Halkbank CEV Challenge Kupası yarı final rövanş karşılaşmasında Atina’da Panathinaikos AC ATHENS’i tekrar yenmenin peşinde olacak.

Ankara’da oynanan maçta 3 seti de kazanarak rakibine hiç set vermeyen Halkbank oldukça başarılıydı. Set sonuçları; 25-22, 25-20 ve 25-21 şeklinde Halkbank’ın üstünlüğünde tamamlandı.

Maçın ardından kameralara konuşan milli voleybolcumuz Oğuzhan Karasu bu maçı sonuna kadar hak ettiklerini ve maç boyunca tempolarını hiç düşürmeden mücadele edip rakiplerinin üzerlerine gelmesini engellediklerini söyledi.

Ek olarak final istediklerini belirten Oğuzhan Karasu Halkbank olarak kendi yerlerinin CEV Challenge Kupası’nda final yarışı olduğunu belirterek sözlerini sonlandırdı. Atina’da da aynı başarıyı elde etmek isteyen Halkbank ekibi 1 mart Salı gününe kadar iyice hazırlanacak.

Rakipleri dezavantajlı konumda olduğu için onları zorlayabilir. Avantajlı konumda olan temsilcimiz Halkbank bu avantajı kaçırmadan deplasmandan rövanş maçında da rakibini aynı şekilde 3-0 yenmek istiyor.

CEV Challenge Kupası’nda Ankara temsilcimiz Halkbank ülkemizi en iyi şekilde temsil etmenin yollarını arayacak.

Başkent Derbisinde Nesibe Aydın Kazandı

Başkent Ankara’da basketbol derbisinde gülen taraf Nesibe Aydın oldu. Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Nesibe Aydın 18. Haftada aynı şehrin takımı olan BOTAŞ ile karşı karşıya geldi.

Nesibe Aydın kendi sahasında Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 18. Haftada BOTAŞ’ı 74-62 yenerek Başkent derbisinin kazananı oldu. Nesibe Aydın’da en çok sayıyı 13 ile Gülşah Duman Bıçakçı kaydetti. Onun ardından ise 10 puanla Thomas kaydetti.

BOTAŞ’ın sayılarınde ise en çok katkı sunanlar 21 sayı ile Dubljevic ve 15 sayı ile Ayşe Kora oldu.