Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor Madalyalar Aldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde barındırdığı bu çok farklı branşlarla Ankara’da sporun gelişiminde büyük rol oynuyor.

Türkiye’de sporu ve sporcuları en çok destekleyen şehirlerden biri olan Ankara, bünyesinde birçok farklı spor branşından kulüpler barındırıyor.

Ankara Sporunda Başı Çeken Kulüpler

Başkent’te Gençlerbirliği ve MKE Ankaragücü gibi iki güzide futbol kulübü bulunuyor. Bunun yanında basketbolda Türk Telekom Basketbol, şehri hem Türkiye’de hem de Avrupa arenasında yıllara dayanan geleneğiyle başarıyla temsil ediyor.

Türkiye’nin en popüler sporları arasında yer alan voleybolda da Ankara temsilcileri zaman zaman yakaladıkları başarılarla şehrin yüzünü ağartıyorlar. Halkbank ve Ziraat Bankası gibi iki güçlü kurumun voleyboldaki takımları, Ankara’nın bu spordaki en önde gelen ekiplerinden ikisini oluşturuyor.

Ankara Amatör Sporların Başkenti

Yukarıda saydığımız futbol, basketbol ve voleybol branşlarının yanında Ankara’da amatör sporlar ve amatör sporculara da büyük destek veriliyor.

Çoğunluğu Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bu kulüpler sadece Ankara’da gençleri spora teşvik etmekle ve onların daha sağlıklı bir şekilde gelişmelerini sağlamakla kalmıyorlar.

Bu kulüpler aynı zamanda Başkent’in markasını da ulusal ve uluslararası çapta çok başarılı bir şekilde temsil ediyorlar.

Gelin hep beraber bu başarıların en yakın zamanda gerçekleşenlerine bir göz atalım!

Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor Tutulamıyor

Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor

Takip edenlerin çok iyi bildiği üzere geçtiğimiz günlerde Antalya’da 9. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Şampiyonası düzenlendi.

7 – 13 Şubat tarihleri arasında düzenlenen bu devasa organizasyonuna 49 ayrı ülkeden yaklaşık 1600’e yakın sporcu katıldı.

Bu anlamda çok geniş katılımlı ve zorlu olan turnuvada Ankara’yı temsil eden kulüp ise Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor oldu.

Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor, bu turnuvada sporcularıyla tarihi bir başarı kazandı ve tam 16 madalyayı şehrimize getirdi. 16 madalya alan kulübümüz, bu alanda şampiyonanın en çok madalya toplayan kulübü olma gururunu da hem yaşadı hem de yaşattı.

Başarılı tekvandocularımız Elifsu Özpayı, Emre Talha Evin, Murat Semih Uzun, Bilge Nur Karakurt ve Sıla Irmak Uzuncavdar altın madalyaların sahibi olup tüm rakiplerini devirdiler.

İbrahim Öter, Bogachan Ceylan ve Rüveydanur Evin ise gümüş madalya alma başarısını gösterip altını son anda kaçıran sporcularımız oldular.

Elif Aktepe, Melisa Karakuş, Atilla Yurdakul, Büşra Öztürk, Berat Can Demir, Zehra Gürbüz, Ahmet Arif Gül ve Yunuscan Akkayun ise bronz madalyaları kazanıp Ankara’yı ve Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor Kulübü’nü gururlandırdılar.

Sporcularımız bu başarılarıyla 2024 Paris Olimpiyatları öncesinde almaları gereken puanlara yenilerini ekledi. Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor, 9. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Şampiyonası’nda aldığı başarıları, bir başka branşta ve turnuvada da destekledi.

Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor sporcuları, Wushu Türkiye Şampiyonası’nda da madalyalara deyim yerindeyse ambargo koydu.

38 sporcuyla katıldığı Wushu Türkyie Şampiyonası’nda adeta şov yapan Başkent kulübümüz, tam tamına 28 tane madalya kazanıp Wushu sporunda Türkiye’de Ankara’nın ne denli ilerlediğini bütün ülkeye gösterdiler.

Madalya kazanan tüm sporcularımızı tebrik ediyor ve yolları açık olsun diyoruz!