Gençlerbirliği’nde Kara Bulutlar Dağıldı

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemlerden geçen ve kümede kalma konusunda hâlâ kendini rahatlatamayan Gençlerbirliği, buna rağmen son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla taraftarına ve camiasına umut vermeyi başardı. Takımın genel gidişatından oldukça memnun olan taraftarlar gelecek sezona dair umutların daha da yeşerebilmesi adına geriye kalan maçlardan da bu şekilde başarılı sonuçlar alınmasını bekliyorlar. Bununla birlikte takımın genç ve başarılı savunmacıları Arda Kızıldağ ve Musa Şahindere, geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı muhabirine yaptıkları açıklamalarda takım içerisindeki pozitif havadan söz ettiler.

Genç Savunmacılar

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Gençlerbirliği, geçen sezon Süper Lig’e veda ettikten sonra bu sezon da TFF 1.Lig’e veda etmenin korkusunu yaşamaktan kurtulamamıştı.

Kırmızı Kara adına bu kötü sürecin son haftalarda oynanan oyunlar ve alınan sonuçlar sayesinde geride kaldığına dair bir kanaat söz konusu. Başkent temsilcisi son 7 maçından sadece 1 kez mağlup ayrıldı ve oynadığı son maçta konuk ettiği Ankara Keçiörengücü karşısında net bir performansla 2-0 kazanmayı başardı.

Takımın en değerli oyuncusu ve Süper Lig ekiplerinin de taliplisi olduğu başarılı savunmacı Arda Kızıldağ, geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı muhabirine takımın son durumunu değerlendirdi. Takım içerisinde bir kolej havası hakim olduğunu dile getiren başarılı savunmacı, bununla birlikte üst üste 2 deplasman maçı oynayacaklarını ve bu havayı o maçlardan alacakları olumlu sonuçlarla sürdürmeyi hedeflediklerini ifade etti. Son haftalarda yakaladıkları çıkışı sürdürmek adına çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren 23 yaşındaki savunmacı, bununla birlikte şu an sadece takıma odaklandığını ve ligi en iyi noktada bitirmek istediklerini dile getirdi.

Takımın en önemli isimlerinden biri olan Arda Kızıldağ, bu sezon ve geçen sezonun belirli bir döneminde gösterdiği başarılı performans sayesinde büyük takımların radarına girmeyi de başarmıştı. 23 yaşındaki savunmacıya özellikle Beşiktaş’ın yoğun bir ilgisi olduğu iddia edilmişti. Bununla birlikte gelecek sezon Arda’nın Süper Lig’de yer alan bir takımda forma giymesi de oldukça muhtemel gözüküyor.

Ortak Noktalar

Öte yandan Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan tek oyuncu Arda Kızıldağ da değildi. Takımın sol beklerinden Musa Şahindere de geçtiğimiz hafta alınan Ankara Keçiörengücü galibiyetinin Kırmızı Kara adına oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Sezon başından bu yana 15 müsabakada görev alabilen genç sol bek, bu süreyi daha da arttırmak istediğini belirtti. Son haftaların kendileri adına daha iyi geçeceğine inandığını belirten Musa Şahindere’nin bu açıklamaları da takım içerisindeki pozitif havanın her oyuncuya ayrı ayrı sirayet ettiği anlamına geliyor olabilir.

Yine Gençlerbirliği‘nde forma giyen ve kulübün altyapısından yetişen Abdullah Şahindere’nin de kardeşi olan Musa Şahindere, Kırmızı Kara altyapısının son ürünlerinden biri olarak gösteriliyor.

Bununla birlikte hem Arda Kızıldağ hem de Musa Şahindere’nin açıklamalarında ortak olan bir nokta daha vardı. Her iki yetenekli savunmacı da Gençlerbirliği’nin gelecek sezon 100’üncü yılını kutlayacak olmasının öneminden söz ettiler ve takımın asıl yerini Süper Lig olarak belirttiler.

Bu bağlamda Türkiye’nin en nitelikli altyapılarından biri olan Gençlerbirliği, bünyesinden yetiştirdiği oyunculara kulübün kültürünü ve potansiyelinin nerelere varabileceğini de iyi bir şekilde açıklamış görünüyor.