GENÇLERBİRLİĞİ KENDİ SAHASINDA MAĞLUP

TFF 1. Lig’ de 2. Haftanın kapanış maçında başkent ekibi Gençlerbirliği kendi sahası Eryaman Stadyumu’nda Adanaspor ile karşı karşıya geldiler.

Başkent ekibi Gençlerbirliği sahadan 3 – 0’ lık skor ile mağlup olarak ayrılarak haftayı puansız kapattılar. Başkent ekibi Gençlerbirliği aldıkları bu mağlubiyet ile beraber TFF 1. Lig ‘deki puanları 26 ‘da kalırken 10. Sıraya gerilediler.

Konuk ekip Turuncu beyazlı takım Adanaspor ise TFF 1. Lig’ de ki üst süte 4. Galibiyetlerini alan takım 32 puana çıkarken 7. Sıra da yer aldılar.

Gençlerbirliği kendi sahasında Adanaspor’a karşı aldıkları 3 – 0 ‘ lık mağlubiyet sonrasında üst süte lig de 3. Kez sahadan mağlup olarak ayrılan takım sezonun ikinci yarısında henüz 3 puan ile tanışamadılar.

GENÇLERBİRLİĞİ 0 – 3 ADANASPOR

Gençlerbirliği kendi sahasında Adanaspor karşılaşmasına Übeydi Adıyaman, Ömür can Artan, Metehan Mert, Mert Kula, Kerem Can Akyüz, Gökhan Gül, Tshibola, Barış Alıcı, Serdar can Eralp, Sandro Lima ve Eleke ilk 11’ i ile karşılaşmaya başladılar.

Mücadele başlaması ile oyunun ilk 15 dakikalık bölümünde kontrolü elinde tutan Başkent ekibi Gençlerbirliği tempoyu da dürerek rakibi Adanaspor ‘un topu almasına izin vermediler.

İlk yarıda her iki takım içinde kontrollü bir oyun ile sahada olsalar da ikili mücadeleler de ki göstermiş oldukları mücadele ile oyun ilk yarıda birçok kez faul ile durdurulmuştu.

Özellikle Gençlerbirliği girdikleri ikili mücadeleler ile ilk yarıda 3 sarı kart ile tamamladılar ki bazı pozisyonlar tartışmaya bile açıktı.

Karşılaşmanın ilk yarısında iki takım adına da gol beklentisi oldukça düşüktü ve ilk yarıda da gol sesi çıkmadan 0 – 0 beraberlik ile her iki takım da soyunma odasına gitmişti.

İkinci yarıda daha çok doğru işleri yapan konuk ekip Adanaspor ‘du topa hakim olarak savunmadan hücuma geçişler de doğru paslar ile rakip 3. Bölgede etkili olarak aradıkları golleri buldular.

Gençlerbirliği kalesinde gördükleri goller de savunma nın hatası olsa da rakip oyuncuların ilk golde ki aldatması savunmayı dağıtması iki takım arasında ki kadro kalitesini de kanıtlıyordu.

Ceza sahası içinde iki takım da neredeyse aynı sayıda top ile buluşurken bunları gole çeviren Adanaspor oldu.

GENÇLERBİRLİĞİ SEZONUN İKİNC YARISINA İYİ BAŞLAMADI

Başkent ekibi Gençlerbirliği sezonun ikinci yarısına TFF 1. Lig’ de iyi başlayamadılar. İlk önce Eyüpspor mağlubiyeti ve 21. Hafta da ise kendi sahasında turuncu beyazlı takım Adanaspor ‘a 3 – 0 ‘Lık mağlubiyet alması iki hafta da takıma 0 puan yazdı.

TFF 1. Lig’ de 21. Haftada bu sonuçla galibiyet serisini 4 maça çıkaran Adanaspor, puanını 32’ye yükseltirken, üst üste üçüncü mağlubiyetini alan Gençlerbirliği 26 puanda kaldı.

Sezonun ikinci yarısında henüz galibiyet alamayan başkent ekibi gelecek hafta Manisa FK deplasmanına konuk olacaklar.